Siūloma pelno mokesčio lengvata

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimo narys liberalas Eligijus Masiulis siūlo priimti Pelno mokesčio įstatymo pataisas, kurios verslui palengvintų sąlygas investuoti į įsigyjamą turtą – mašinas ir įrenginius, kompiuterinę techniką ir programinę įrangą, taip pat – krovininius automobilius, priekabas ir autobusus.
Trečiadienį Seime užregistruotas įstatymo projektas numato, kad šiam įsigyjamam turtui apmokestinamas pelnas gali būti sumažintas, jei turtas yra nenaudotas ir pagamintas ne anksčiau kaip prieš 5 metus. Šiuo metu Pelno mokesčio įstatyme įtvirtintas dvejų metų laikotarpis.
„Šių pataisų tikslas – gerinti investicinę aplinką verslui, kad įmonės galėtų dirbti efektyviau ir sukurtų daugiau naujų darbo vietų. Nauja iki 2 metų įranga dažnai bendrovei šiandien yra neįkandama, todėl būtų racionalu įstatymu numatyti ilgesnį įrangos pagaminimo laikotarpį“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas E. Masiulis.
Jis siūlo, kad Pelno mokesčio įstatymo pataisos įsigaliotų apskaičiuojant 2015-ųjų ir vėlesnių metų mokestinio laikotarpio pelno mokestį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto