Siūloma rečiau vežti šiukšles

Jei Taryba pritars, individualių namų gyventojų sukauptos atliekos bus išvežamos dvigubai rečiau nei dabar. Agnės Grabauskaitės nuotrauka

Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto posėdyje svarstytas šiukšlių išvežimo dažnio klausimas. Jei Taryba pritars, individualių namų gyventojų sukauptos atliekos bus išvežamos dvigubai rečiau nei dabar.

Siūlo grąžinti seną tvarką

Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa „Santarvei“ pasakojo, kad planuojama grąžinti iki praėjusių metų liepos galiojusią tvarką. Šiukšlės iš kaimiškų teritorijų individualių namų būtų išvežamos vieną kartą per mėnesį, o miestuose: Mažeikiuose, Viekšniuose ir Sedoje – kas antrą savaitę.
„Tokiu dažniu šiukšlės buvo vežamos ketverius metus, tačiau pernai liepą buvo priimtas sprendimas atliekas vežti kaip ir visoje apskrityje“, – akcentavo specialistas.
Iki šiol galiojančia tvarka atliekos kaimuose išvežamos kas antrą savaitę, o miestuose – kas savaitę.

Nesurenka antrinių žaliavų

Šį klausimą buvo nuspręsta svarstyti gavus 5 kolektyvinius ir pavienius prašymus. Esą dažnai atvažiuojantys šiukšliavežiai rasdavo pustuščius konteinerius – individualių namų ir sodybų savininkai jų nespėdavo užpildyti atliekomis.
A. Žiulpa taip pat atkreipė dėmesį, kad labai krito ir antrinių žaliavų surinkimas.
„Žmonėms konteineriuose atsiranda atliekamos vietos, todėl jiems tampa netikslinga rūšiuoti atliekas“, – sakė specialistas, be kita ko pridūręs, kad ir antrinių atliekų surinkimas šį pusmetį ženkliai sumažėjęs.

22 Atsakymai į “Siūloma rečiau vežti šiukšles”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Gerai pagalvojus, kai bute guvena 5 zmones, ir kai gyvena 1-nas zmogutis.? O lapelis uz tas vd.siuksles israsomas butui,nepriklausomai nuo gyventoju skaiciaus… Tiesa,dar + keturkojis…Kur teisybe?

 2. jo parašė:

  Taip,pritariu As komentarui. Bet tai kodel uz daugiabuciu namu renovacijos darbus reikalaujama is anksto susimoketi ,nors darbai dar nera atlikti ir nezinia,kaip jie bus atlikti? Buvo atvejis,kad vienas is namo pirmininku M.P..dare spaudima namo gyventojams,kurie nesusimokejo ,jis grasino teismais,visaip negraziai isvadino,liepdamas kraustyts is butu. Tikrai,toks neturetu vadovauti namo bendrijai,jeigu nemoka rasti bendros ,draugiskos kalbos.Ne visi juk turi tu pinigu is kur paimti.Net nesiuloma gyventojams,kurie neisgali susimoketi, pasirinkti mokejimo plano,issimoketinai,per kelis tai metus.Bet kodel? Kodel ,kai keite langu,buvo atsizvelgta i gyventoju finansinius sunkumus ir zmones galejo issimoketinai susimoketi? Kas dabar per tvarka? Aisku,mes ne pries renovacija,bet reikia atizvelgi ir i gyventoju finansines galimybes.

 3. Tai kaip iseina? parašė:

  Kodėl kituose regionuose privačių namų gyventojai turi po du konteinerius: viena komunalinėms atliekoms, o kitą- išrūšiuotoms? Kodėl Mažeikiai nesugeba taip padaryti? Tai kaip galima reikalauti rūšiuoti šiukšles ir už tai skirti baudas, jei patys tam nesudarote sąlygų? Tai kaip dabar suprasti?

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  O man saskaitos dar uz pirma pusmeti nesugebejo atsiusti, jau nekalbant apie antraji. Tad tikrai nesiruosiu ieskoti ir skustis. Jei TRACui (asociacija su pacu :) pinigu nereikia, negi bruksi per prievarta?

 5. parašė:

  Tikra nesąmonė, pinigus imti moka ir dar už pusmetį iš anksto , o paslaugų teikti nenori.
  Tarp kitko, kiek teko girdėti, negalima Lietuvoje prašyti pinigų už dar nesuteiktas paslaugas.
  Tegul pasiskaito įstatymus ir sąskaitas pateikia tik atlikus paslaugą, o tada mes pasvarstysime ar ji tinkamai atlikta?

 6. piliete parašė:

  Pamaciau saskaita ir “ apsidziaugiau“.Plius kodel rasoma saskaita uz puse metu-tegul dalina menesiui.Manau,kad nesiteikus paslaugos pinigu imti negalima.Tegul buna saskaita uz einamaji men.Ir dar-jei as atostogauju ir manes nera ta menesi mieste kodel turiu moketi uz siuksles?

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Pirmiausia tegul TRACAS išmoksta tvarkytis su šiukšlėmis.Einama lengviausiu keliu-keliamas mokestis.Čia labai neaiškus bizniukas,reikia tam tinkančioms istaigoms stipriai pasidomėti.TRACU,SAURIDA,SAVIVALDYBE.Nebeturime pinigų patenkinti visų skriaudėjų norams.

 8. rankų kilnotojams parašė:

  Pirma mokesčius pakelia, paskui svarsto, kad rečiau vežti… Gal baikit savo durnumą demonstruoti? Beje, kokią turit teisę mokesčius už visą pusmetį į priekį imti. Dar tik liepa, o mokestis jau iki gruodžio paskaičiuotas. Reiškia dabar ne tik brangiai mokėsim, bet ir smirdinčius konteinerius uostysim? Jei mūsų valdžiažmogiai nežino, galiu pasakyti, visoje ES konteineriai yra dar ir išplaunami, ne tik šiukšlės išpilamos.

 9. dd parašė:

  Už pakeltą kainą . dabar galite išvežti ir vieną kartą per metus.

 10. BETVARKE parašė:

  Jeigu kainą žada sumažinti, tai tegul ir veža rečiau, bet jei mes mokėsime tiek pat, tai kodėl negali važiuoti , kad ir tuščia šiukšledėže…..

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  Pakėlėm kainą ir dabar vešim rečiau-čia geras triukas.

 12. Trojus parašė:

  Nuomonė:galima vežti kartą ir per pusmetį- svarbiausia nepamiršti bet kokia kaina mokestį už šiukšles išmušti. Ir nuolat pakelti. Niekingi, dvasiškai susmirdę valdžiažogiai….

 13. ko čia nesupranti? parašė:

  komentatoriai – amžinai nepatenkinti viskuo ir visais – žmogeliukai zyzalai

 14. v.indrašius parašė:

  Kas per stebūklas-pagaliau bandoma į protą ateiti.
  Jau 3 metai rušiuojame atliekas-veža 1/3 konteinerio,o mokėjimas-kaip už pilną.

 15. Runkelis parašė:

  Laukiu to laiko,kai galėsiu mokėti už savo sukauptas atliekas,o ne pustuščio konteinerio ar solidarumo mokestį.Tada stengsiuos rušiuoti,mažinti atliekų kiekį.Savartynuose susikaups mažiau atliekų.Tai nepatiks atliekų vežėjams,savartyno tvarkytojams.

 16. Vardas (privalomas) parašė:

  MAZINAT ISVEZIMO DAZNI, TAI IR KAINA MAZINKIT. o TIE BUKAKALVIAI ATVIRKSCIAI – DIDINA.

 17. GORILA parašė:

  PYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYPP!!! ATVAZIAVO SIUKSLIU MASINA

 18. Pikta parašė:

  Tai išduokit po antrą konteinerį , kur bus metama plastmasė, stiklas, popierius, ir šis konteineris bus vežamas 1 kart per mėnesį, o antrą kartą-perdirbimui netinkamos atliekos. Ir komunalinių atliekų sumažės, ir plius dar bus surenkamos perdirbimui tinkamos medžiagos. Kažkodėl einama lengviausiu keliu-išvis nebevežti. Žmonės kaimuose su mielu noru rūšiuotų, jei namuose turėtų tam tinkamą konteinerį, o nereiktų išrūšiuotų atliekų vežti už 2-5 km į kaimelių centrus. Mokestį pasiimat, tai malonėkit ir normalias paslaugas suteikt.

 19. x parašė:

  Geriausia didinti mokesti,o siuksliu isvis nebevezti.Vot tada ir problemos issispres.

 20. neismaneliui parašė:

  Perskaityk straipsni pirma!rasoma apie individualius namus,o ne apie DAUGIABUCIUS!!!!

 21. Aleksandra parašė:

  Greit gyventojams patiems reiks šiukšles išsivežti. Tada bus ir pigiau, ir pagal poreikį.

 22. susinervinau ,kas per neismaneliai kedes trina parašė:

  Padarykite analize kur ir kiek prisikaupia ,o tik po to spreskite kas kiek laiko reikia vezti. Ir dar,daugiabutis daugiabuciui nelygus ,be to ir metu laikai skirting.Kas per durnelis sugalvojo ,kad vezti reikia arba karta arba du per men. VEZTI REIKIA PAGAL POREIKI ..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto