Siūlymą dėl pieno supirkimo kainų reguliavimo teks tobulinti

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas ketvirtadienį grąžino iniciatoriams tobulinti įstatymo projektą, kuriuo buvo siūloma reguliuoti pieno supirkimo kainas.

Atsisakyti iniciatyvos?

Tokiam Seimo Kaimo reikalų komiteto siūlymui pritarė 78 parlamentarai, prieš pasisakė 2, susilaikė 9 Seimo nariai.
„Komitetas, atsižvelgdamas į žemdirbių nuomonę, kuri buvo aiškiai išsakyta, siūlo toliau šio klausimo nenagrinėti, stabdyti, kol dar jis nepridarė didesnių blogybių“, – sakė Kaimo reikalų komiteto narys konservatorius Kazys Starkevičius.
Tam pačiam komitetui priklausantis liberalas Eugenijus Gentvilas siūlė ne grąžinti ją tobulinti, o iš viso atsisakyti tokios iniciatyvos.
„Vakar savo neigiamą nuomonę išsakė Žemės ūkio rūmų pirmininkas, Pieno gamintojų asociacijos prezidentas Jonas Vilionis, pieno perdirbėjai, dalyvavę posėdyje, (…) pasisakė, kad nereikalingas, ką mes čia tobulinsime? (…) Pripažinkime, kad per skubą Seimas buvo padaręs netikslių žingsnių, aš siūlau atmesti“, – sakė E. Gentvilas.

Įstatymo projekte siūlyta

Buvo siūloma įstatymu reguliuoti žalio pieno supirkimo kainas laikinai, tai yra iki 2017 m. sausio 1 d., tol, kol pieno ūkis stabilizuosis.
Įstatymo projekte siūlytos šios minimalios žalio pieno supirkimo kainos: pieno perdirbėjai pieno gamintojams turėtų mokėti ne mažiau kaip 16,5 euro centų už litrą žalio pieno (165 eurus už toną). Tarpininkai mokėtų ne mažiau kaip 13 euro centų už litrą žalio pieno (130 eurų už toną).
Tuo tarpu žemės ūkio kooperatyvams, perkantiems pieną iš kooperatyvo narių, būtų leista pieno supirkimo kainas nusistatyti patiems savo valdybos sprendimu. Už įstatymo pažeidimus numatytos ir sankcijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto