Siūlymas vėlinti pamokų laiką – neapgalvotas?

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seime pateiktas siūlymas pavėlinti pamokų pradžios laiką. Švietimo srityje dirbantys mažeikiškiai  tokį pakeitimą linkę vertinti skeptiškai.

Susirūpino vaikų sveikata

Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė iškėlė siūlymą valanda arba dviem pavėlinti pamokų laiką. Tokius pakeitimus politikė pateikė atsižvelgdama į mažamečių vaikų tėvų skundus, kad pernelyg ankstyva pamokų pradžia kelia vaikams stresą ir įtampą. Manoma, kad tai daro neigiamą poveikį mokinių sveikatai, kenčia jų mokymosi rezultatai, mokyklos lankomumas.
Rajono Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus tokį sprendimą linkęs vertinti neigiamai.
„Pakeiskime pamokų laiką – lengva pasakyti, tačiau pažiūrėkime į kitus dalykus: kaip dirba įstaigos, kaip sudėliotas transportas. Keičiant viena atsiras begalė kitų keitimų. Yra tam tikros ribos, taisyklės, pareigos ir reikia jų laikytis“, – kategoriškas buvo vedėjas.

Kiltų problemų

Pedagogai pastebi, kad pavėlinus pamokų pradžios laiką kiltų daug problemų, ypač mokyklas lankantiems kaimo vaikams: reikėtų keisti maršrutinių autobusų, su kuriais vaikai atvažiuoja ir grįžta iš mokyklos, grafiką. Be to, vėliau pasibaigus pamokoms, nukentėtų neformalusis ugdymas.
Žemalės pagrindinės mokyklos direktorė Audronė Dipševičienė įsitikinusi, kad jei tėvai tinkamai reguliuotų vaikų poilsio režimą, problemų dėl jų savijautos nekiltų.
„Ilgą laiką einame į mokyklą nuo aštuntos ir jokių bėdų nekyla. Toks siūlymas galėtų būti priimamas nebent atsižvelgiant į kiekvienos mokyklos galimybes“, –  savo nuomonę išreiškė  A. Dipševičienė.

Kaip šį siūlymą vertina kiti mokyklų vadovai, plačiau skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

2 Atsakymai į “Siūlymas vėlinti pamokų laiką – neapgalvotas?”

  1. sefas parašė:

    o kodel pvz kokiu naktiniu klasiu nepadaro??? mokytojams nuo to tik geriau-namu nebereiktu islaikyt nes mokykloj tektu gyvent….

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Ponia Šalaševičiūtė ir viso turbūt nieko nežino apie dabartinę ugdymo sistemą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto