Siuntimas pas gydytoją specialistą galios dvigubai ilgiau

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikiškiai, norintys patekti pas nemokamas konsultacijas teikiančius gydytojus-specialistus, priversti laukti mėnesį, du ar net gerokai ilgiau. Neretai tie pacientai, kurie nežino apie ilgas eiles, atsidurdavo keblioje situacijoje – dėl pasibaigusio siuntimo termino jiems tekdavo vėl kreiptis į šeimos gydytoją.
Nuo šios savaitės dvigubai – šešiasdešimčiai dienų – pailginimas siuntimo galiojimo terminas.

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad nuo šios savaitės prailginamas laikas užsiregistruoti gydytojo specialisto konsultacijai. Nuo šiol pacientas, gavęs siuntimą, tam turės 60 dienų. Ankščiau šis terminas buvo dvigubai trumpesnis – vienas mėnuo.
Šiuo pakeitimu siekiama sutaupyti šeimos gydytojų darbo laiką, kai, nespėjus pacientui užsiregistruoti gydytojo specialisto konsultacijai, jiems tekdavo perrašinėti siuntimą. Taip pat sutaupomas ir paciento laikas, kai jam vėl tekdavo pakartotinai dėl tos pačios priežasties kreiptis į šeimos gydytoją.
Be to, siekiant labiau įgalinti slaugytojus ir atlaisvinti šeimos gydytojus nuo veiksmų, kuriuos pagal kompetenciją gali atlikti slaugytojai, priimtas pakeitimas, kad karantino laikotarpiu slaugytojai gali pratęsti gydytojo paskirtą gydymą receptiniais vaistiniais preparatais. Tai padaryti galima teikiant ne tik konsultaciją pacientui nuotoliniu būdu, bet ir tiesioginio kontakto būdu.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto