Siuntų tarnybą kol kas domina tik gavėjo tapatybė

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Įvykis, kai autobusu iš Baltarusijos į Lietuvą buvo atvežtas sprogmuo, privertė pasidomėti, kokia padėtis yra Mažeikiuose.
Autobusų stotyje veikianti siuntų tarnyba priimdama siuntą prašo nurodyti tik siuntėjo ir gavėjo kontaktus – taisyklės nereikalauja iš siuntėjo prašyti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, tad rizika priimti pavojingą siuntą yra.

Atsakomybę prisiima siuntėjas

Autobusų stoties direktorė Dalia Baranauskienė pasakojo, kad siuntų tarnybos paslaugos yra populiarios. Mažeikiškiai dažniau gauna iš kitų miestų autobusais atkeliaujančias siuntas, patys siunčia kiek mažiau.
Priimant siuntas iš siuntėjo jos vertinamos tik vizualiai, pasveriamos, užrašomi kontaktai: siuntėjo telefono numeris, gavėjo vardas, pavardė, telefono numeris, ir visa tai užklijuojama ant siuntos.
Kiekviena siunta įvedama į kompiuterinę programą. Siuntėjas pasirašo, kad prisiima visą atsakomybę už siuntos turinį, kad ten nėra jokių sprogstamų, cheminių ar kitokių pavojingų medžiagų.
Atsiimdamas siuntą gavėjas turi pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o jei siunta priklauso įmonei, dar reikalingas dokumentas, patvirtinantis, kad žmogus ten tikrai dirba, – visa tai registruojama duomenų bazėje.

Suabejotų svoriu

D. Baranauskienės teigimu, iš siuntėjo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento nereikalaujama – pasitikima jo žodžiais.
„Taisyklės nenurodo, kad turėtume reikalauti iš siuntėjo asmenybę patvirtinančio dokumento, tad mes jo ir neprašome. Pas mus jokių nesusipratimų su siuntomis nėra buvę. Apie įvykį su  sprogmeniu girdėjome, jį aptarėme, manome, kad dabar taisyklės turėtų būti pakeistos ir sugriežtintos“ , – samprotavo D. Baranauskienė.
Siuntas veža bendrovės „Mažeikių autobusų parkas“ autobusai. Įmonės direktoriaus pavaduotojas Juozas Kelmelis sakė, kad už siuntos turinį atsako jį priėmęs asmuo. Pašnekovo nuomone, iš akies nustatyti, kas yra siuntinio viduje, – neįmanoma.
„Kiek žinau, siuntoje Vilniuje buvo prieštankinė mina. Tokie sprogmenys nėra dideli, tad įtarimą gali sukelti tik tai, kad nedidelė siunta daug sveria“, – samprotavo J. Kelmelis.

Reklama: siuskpigiau.lt

2 Atsakymai į “Siuntų tarnybą kol kas domina tik gavėjo tapatybė”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Tai ,kad pas mus jau seniai niekas i prieki neziuri ,kol nenutinka koks cp,tada iskart ir lesu atsiranda ir noro tobulet.
    Kaip ,kad sostinej ,kad buvo su tuo sprogmeniu is baltarusijos.galimai nuo jo ir tas isminuotojas dalinyje zuvo,bet tikiuos tyrimas parodys kaip ten buvo..

  2. Nuomonė parašė:

    Tai galim siųsti bele ką: ne tik dešrą, bet ir … Ir kas mane pagaus? Pasakysiu, kad esu Jonas Jonaitis, o siuntinys Petrui Petraičiui ir še kad nori „dovanėlė“. „Registruojama bazėje… (cituoju)“- na ir kas? Pasigaminu antspauduką įmonės “ Jonaitis“, atspausdinu namie „įgaliojimą“ ir tiek. Išvada – jokios saugumo garantijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto