Skaidrumas ar primesta prievolė?

Daugiausiai balų surinko ir labiausiai skaidrumo kriterijus atitiko Mažeikių ligoninė. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mero potvarkiu sudaryta komisija patikrino keturias viešąsias asmens sveikatos priežiūros įstaigas. Patikrinimo metu buvo nustatomas jų korupcijos indeksas bei atitikimas skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardui suteikti.
Susumavus vertinimo balus, paaiškėjo, kad tikrintos gydymo įstaigos mūsų rajone dirba pakankamai skaidriai. Šių įstaigų vadovai įsitikinę, kad gydytojai dirba sąžiningai ir jokie papildomi patikrinimai tam įtakos neturi, nors ir priverčia pasitempti.
Komisijos išvadoms dar turės pritarti politikai, šiandien susirinkę į paskutinį šios kadencijos tarybos posėdį.

Sudaryta komisija

Tikrinamos buvo Mažeikių rajono savivaldybei pavaldžios asmens sveikatos priežiūros įstaigos: Sedos ir Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centrai, Mažeikių ligoninė ir Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centras.
Sveikatos priežiūros įstaigų vertinimui mero potvarkiu buvo sudaryta komisija, pirmininke paskirta mero pavaduotoja Irena Macijauskienė.
Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė „Santarvei“ sakė, kad patikrinimas buvo atliktas, vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu ir jo apraše nurodytais kriterijais.
Kriterijai buvo suskirstyti į aštuonis skyrius, pradedant nuo informacijos, kuri pateikiama asmens sveikatos priežiūros įstaigų internetiniuose tinklalapiuose, baigiant viešųjų pirkimų viešinimu.
„Pagrindinis korupcinio indekso nustatymo kriterijus yra viešinimas. Tai yra, ar visa reikalinga informacija gyventojams yra pateikiama viešoje erdvėje. Ar yra nurodytos visos galimybės žmogui kreiptis į gydymo įstaigos vadovą, Specialiųjų tyrimų tarnybą, Sveikatos apsaugos ministeriją. Svarbu, kad visa informacija būtų pateikiama aiškiai, kiekvienam suprantamai“, – vardijo D. Jurkūnienė.

Vertino balais

Savivaldybės gydytoja pasidžiaugė: komisijos vertinimu, patikrintos mūsų rajono sveikatos priežiūros įstaigos atitinka skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardo kriterijus. Pernykščio patikrinimo rezultatai buvo kur kas prastesni.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Skaidrumas ar primesta prievolė?”

  1. Komentatorius parašė:

    Kodėl nepridėjote straipsnio prie kategorijos „juokai, komedija“? Kai savi tikrina savus, tai tikrai būtų netikėta sulaukti atsakymo, jog rajone labai didelė korupcija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto