Skaitymai žvakių šviesoje Ukrinų bibliotekoje

Bibliotekininkė skaito Hanso Kristiano Anderseno pasaką „Sniego karalienė“. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Kai į mūsų šalis ateina pats tamsiausias metų laikas, mes uždegame žvakes ir skaitome knygą. Tai pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tradicija, kurios penktą kartą laikėsi ir Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialas.

Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – „Žiema šiaurėje“.  Šviesos ir žodžio šventė – kūrinio skaitymas balsu – Ukrinų bibliotekoje vyko lapkričio 12 dieną. Į vaikams skirtą renginį „Auštant“  susirinko pradinių klasių vaikai su mokytojomis. Bibliotekininkė žvakių šviesoje skaitė Hanso Kristiano Anderseno pasaką „Sniego karalienė“, supažindino su Šiaurės šalimis, jų istorija.
Žiema yra kai kas daugiau nei vien tik metų laikas. Skiriasi ir jos reikšmė vaikams. Todėl vaikai aktyviai diskutavo, kas jiems yra žiema. Kai kam žiema – šaltas, nemalonus laikotarpis, bet daugumai patinka žiema su savo teikiamomis pramogomis: čiuožinėjimu, senio besmegenio lipdymu ir nuostabiuoju Kalėdų senelio laukimu. Bibliotekininkė į skaidres sudėjo paveiksliukus, kaip atrodo žiema įvairiose Šiaurės šalyse, kokie tų šalių panašumai ir skirtumai. Renginio pabaigoje vaikai pasmaguriavo kalėdiniu keksu. Sužinoję, kokia žiema yra Šiaurės šalyse, pasimėgavę jaukia žvakių liepsnelių sukurta atmosfera ir skaitymu balsu, vaikai išskubėjo į pamokas.

Auštant vaikai klausėsi bibliotekininkės skaitomo teksto. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Suaugusieji į renginį „Temstant“ rinkosi lapkričio 15-osios vakarą. Šviesos ir žodžio šventei buvo skaitoma danų rašytojo Peter Hoeg romano „Panelės Smilos sniego jausmas“ ištrauka. Skaitymui balsu pasirinkta ištrauka atspindėjo temą „Žiema Šiaurėje“ ir puikiai perteikė romano veiksmą, rašytojo gebėjimą vaizduoti fantastišką žiemos gamtą vienoje iš Šiaurės šalių – Danijoje. Gurkšnodami šiaurietišką arbatą susirinkusieji žiūrėjo skaidres apie žiemą Šiaurės šalyse, stebėjosi Ledo viešbučiu ir svajojo aplankyti Kalėdų senelį Laplandijoje.
Bibliotekoje lapkričio 11–20 dienomis veikė paroda, supažindinanti su Šiaurės šalimis, jų istorija.
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vyresn. bibliotekininkė Valda MURAVJOVIENĖ

4 Atsakymai į “Skaitymai žvakių šviesoje Ukrinų bibliotekoje”

 1. jolita parašė:

  Algimantai, tikriausiai esi ištroškęs sexo, kad apie tokias nešvankybes galvoji.

 2. Algimantas parašė:

  Žvakių sviesoje labai sexovai – gali kam uz papuko pagreibti, ar in subinyte jaunai panikei paznybti.

 3. ugniagesys - gelbėtojas parašė:

  Su žvakėmis labai pavinga – gali kilti gaisras ir visi sudegti.

 4. Jurgita parašė:

  Jauki Ukrinų biblioteka. Ypač sušildo Valdos šypsena ir nuoširdus žvilgsnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto