Skaitytojo laiške dėl gatvių apšvietimo – daug klausimų ir nuogąstavimų

Gyventojai pyksta, kad dėl prasto kai kurių gatvių apšvietimo nesaugu tiek pėstiesiems, tiek vairuojantiems transporto priemones. Nuotr. iš mediakatalogas.lt

„Santarvė“ sulaukė skaitytojos telefoninio skambučio, o vėliau ir elektroninio laiško, kuriame ji panoro pasidalyti pastebėjimais apie miesto gatvių apšvietimą, apie gatvėse tamsiu paros metu tykančius pavojus.
Moteris pageidavo išgirsti atsakymus į klausimus: kas turi pasirūpinti tinkamu miesto gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimu, kaip tai sprendžiama, kokie prioritetai numatyti, kt.
Skaitytoja šia aktualia tema kvietė padiskutuoti ir kitus gyventojus.
Diskusiją pradedame nuo šios skaitytojos laiško.

LAIŠKE IŠSAKYTA PROBLEMA
„Ar neatrodo, kad mūsų miestas beveik skendi tamsoje? Pasižiūrėjus į bet kurį Lietuvos bažnytkaimį – gatvelėse daugiau šviesos. O Mažeikiuose?
Dirbu vadinamajame energetiniame pramoniniame Mažeikių miesto rajone Montuotojų gatvėje. Čia įsikūrę daug įmonių: „Lyra“, „Šilumos tinklai“, „Saurida“, langų gaminimo firma ir daug kitų. Ir visoje gatvėje nedega nė vienas gatvės šviestuvas. NĖ VIENAS.
Šaligatvių nėra. Nors yra vienoje gatvės pusėje, bet jis tik šaligatvio vardą turi. Visas žole ir krūmais užžėlęs, duobėtas. Juo praktiškai niekas net nevaikšto. Įmonių gatvelėje daug, tai daug į darbą ir iš darbo važiuojančių mašinomis, dviračiais, paspirtukais. Taip pat miesto autobusas atveža daug dirbančiųjų į „Lyrą“.
Pasipila žmonių, einančių gatve, būrelis. Ne šaligatviu, o gatve, nes žmonėms taip patogiau, nebrisi gi per purvynus ir žolynus. Aš, kaip vairuotoja, važiuoju į darbą automobiliu. Gatvėje – aklina tamsa. Ir ypač šiuo metu – kai lyja, šlapia, asfaltas sugeria daug šviesos…
Kaip reikia pamatyti tą pėsčią žmogų, einantį gatve, paspirtukininką ar dviratininką? Taip, jie turi menkus atšvaitėlius. Bet jie nelabai gelbėja tokiu tamsiu ir žvarbiu metu. Visi skuba į darbus. Iki didžiulės tragedijos – tik vienas akimirksnis.
Ir kas dėl to kaltas? Miesto valdžia ar per trumpa diena ir per greit ateinančios sutemos? Argi taip sunku sutvarkyti gatvės apšvietimą ir pasirūpinti gyventojų, miesto mokesčių mokėtojų saugumu. Girdėjom, lyg ir ruošiasi renovuoti šią gatvę. Bet kol miesto vadovai suplanuos šiuos darbus ir kol jie bus įgyvendinti, mes tyliai laukim ir bandykim sėkmę saugiai atvykti į darbus aklinoje tamsoje?
Ir čia ne tik tos, Montuotojų gatvės, apšvietimo problema. Pasivaikščiojus tamsiu metu po miestą, daug tokių aklinai tamsių gatvių ir skverų. Arba besivadinančių apšviesta gatve. Pvz., Pavenčių gatvė. Įdomu, kas projektavo apšvietimą? Šviestuvai lyg ir šviečia, bet krintančios šviesos spindulys vargiai pasiekia šaligatvį. Juokas ima žiūrint į tokius gatvių šviestuvus. Ar čia taip taupoma elektros lemputėms, rizikuojant gyventojų saugumu?
Kyla paprastas klausimas – kas turi pasirūpinti tinkamu miesto gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimu? Kaip tai sprendžiama, kokie prioritetai numatyti?
Kada bus sprendžiama Montuotojų gatvės apšvietimo problema?
P. S. Pavardė redakcijai žinoma, moteris jos viešinti nepageidavo.

Savivaldybės administracijos atsakymas – penktadienio laikraštyje.

10 Atsakymų į “Skaitytojo laiške dėl gatvių apšvietimo – daug klausimų ir nuogąstavimų”

 1. Lina parašė:

  Dėkojame ,kad įjungėte Pespublikos gatvėje šviesas kurios dabar dega nuo vakaro iki ryto, žmones džiaugiasi ir stebisi, kaip cia buvo kad įjungė, nes vakare buvo baisu eiti, gyventi buvo tamsu.
  Dėkojame Mazeikiu administracijai kad suteikėte daug geru emocijų ir šviesos Respublikos renovuotoje gatvėje. Paskaičius komentarus visi skundžiasi tamsiomis gatvėmis, įjungus šviesas tamsiais vakarais suteikete gyventojams ramiau gyventi ir džiaugtis graziai sutvarkyta gatve.
  Dėkojame uz pastebėjimus ir prasymus

 2. Albinas parašė:

  Nuo CCCP laiku apsvietimas ir asfaltas buvo deficitas,taip ir liko. Valdzios paprastas pasiteisinimas,nera lesu.Manau nera ukiskumo ir noro.

 3. Taip parašė:

  Centras sutvarkytas,o miesto pakraščiai- visur bordaksas,kad ir prie Sedos gatvės Norfos priėjimas- purvynu arba per pelkes…

 4. Antanas parašė:

  Prie apšvietimo problemų galima pridėti ir duobėtas gatvės bei kiemus.Dabar esant tamsiam paros metui iš vis tragedija .Bet man visuomet kyla klausimas ar meras,vicemerai,administracijos šulai ir gvardija patarėjų ir tarybos narių negyvena Mažeikiuose,nevaikšto ir nevažinėja miesto gatvėmis.Kažkoks marazmas .Išeikite išvažiuokite su savo limuzinais į miestą nuleiskit galvas į žemę ir apsižvalgykite kokioje aplinkoje gyvena rinkėjai kurie jūs rinko.

 5. algis parašė:

  Pavenciu gtv apsvietimas lyg ir yra, bet pastebekit laika iki kada jis veikia…

 6. parašė:

  Kada bus nupjauti apšvietimo stulpai, riogsantys kiemuose vidury kelio ?

 7. parašė:

  Pilnai pritariu, kažkoks absurdas, mažeikiškiai naktimis su prožektoriais vaikšto, to dar niekur nemačiau :)

 8. Jonis parašė:

  Mazeikiuose vietoj gatviu apsvietimo valdzia daina atsvaitus….. matyt kazkam tai labai pelninga

 9. Jonas parašė:

  nėra apšvietimo – negerai,įrengia apšvietimą tai ne tokį.amžini niurzgaliai.nusipirkit prožektorių ir būsit sau nuo nieko nepriklausomi.reikia pasišviečiu , nereikia išjungiu.ot rado problemą

 10. Anonimas parašė:

  Mažeikiams viską projektuojaVilniaus studentai(bent taip atrodo).Kur bepažvelgsi-visur nepatogumai-transporto žiedai,gatvių plotis.Algirdo viadukas,apšvietimas ir nesuskaičiuojami šviesoforai.Senų šaligatvių remontas jau 30 niekam nerūpi:( Čia jums ne kokie Telšiai,Kelmė ar Šilalė:D ir t.t. ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto