***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Akcija „Kregždutėje“

Vaikai džiaugėsi, kad jų akcija sulaukė tokio suaugusiųjų dėmesio. Nuotraukos iš mokyklos archyvo

[nggallery id=257 template=caption]Pirmą kartą Lietuvoje buvo minima Tarptautinė gamtosauginių mokyklų programos veiklos diena.
Mažeikių darželis-mokykla „Kregždutė“ septynerius metus yra viena iš šalies mokyklų, aktyviai dalyvaujančių  gamtosauginėje veikloje.

„Kregždutė“ lapkričio 7–16  dienomis suorganizavo gamtosauginę akciją „Neteršk gamtos – atiduok perdirbti“. Nors atliekas rūšiuojame jau daug metų, tokioje visuotinėje akcijoje dalyvavome pirmą kartą.
Prieš pradedant atliekų rinkimą, pirmiausia buvo padaryti ir išplatinti informaciniai plakatai, skelbimai, kvietimai – prisidėti prie akcijos ir padėti vaikams. Atsiliepdami į tai vaikų tėveliai, bendruomenės nariai, kaip ir  „Kregždutės“ mokiniai bei darbuotojai, nešė įvairios neveikiančios elektrotechnikos ir elektronikos gaminius, dienos šviesos lempas bei daug buityje nebenaudojamų daiktų – nuo panaudotų  baterijų iki šaldytuvų.
Darželio-mokyklos direktorės Brigitos Momgaudienės iniciatyva į akciją buvo įtraukti ir socialiniai partneriai – Savivaldybė, policijos komisariatas, Švietimo skyrius, bendrovė „Kvistija“, Žemaičių motoklubas VO „Samogitian MC“,  Reivyčių bendruomenė.
Visą savaitę ugdomosios veiklos metu mokiniai buvo supažindinami su elektros, elektroninių, kitų pavojingų atliekų rūšiavimo svarba. Įgytas žinias vaikai pademonstravo praktinės veiklos metu. Jie stebėjo, kaip į mokyklos sporto salę buvo nešami įvairūs nebenaudojami daiktai, skaičiavo, apžiūrinėjo, surašinėjo ir svarstė, kas būtų, jei visa tai patektų į buitinių atliekų sąvartynus.
Lapkričio 16 d. mokytoja Loreta Visminienė ketvirtos klasės mokiniams vedė integruotą ugdymo dieną. Visas surinktas atliekas mokiniai skaičiavo, svėrė, rūšiavo, darė diagramas.
Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad daugiausia gyventojai atnešė nebeveikiančios kompiuterinės technikos ir televizorių. Mokinių skaičiavimu, surinkta apie 1,6 tonos atliekų.
Kadangi jau antrus metus darželio-mokyklos bendruomenė yra įsijungusi į Gamintojų ir importuotojų asociacijos, Atliekų tvarkymo centro ir Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos projektą „Mes rūšiuojam“, jų atstovai įsipareigojo lapkričio 20 d. išvežti surinktas atliekas. Vaikai su dideliu noru  pagal savo jėgas bei galimybes padėjo išnešti visą surinktą techniką ir džiūgavo pamatę, kokie dideli jų darbo rezultatai.
Ar Lietuva nepavirs pavojingų atliekų sąvartynu – didžiąja dalimi priklauso nuo visuomenės sąmoningumo, o visuomenės ateitis – mūsų pačių vaikai. Ugdydami jų supratimą, kaip  saugoti ir gerbti aplinką – išsaugosime švarią Lietuvą ateities kartoms.
Daiva Montvydienė,
bibliotekininkė

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto