***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Aš – atsargus, ir draugas saugus

Asmeninio archyvo nuotrauka


Baigiantis metams lopšelyje-darželyje „Berželis“ užbaigėme  „Kodėlčiukų“ ir „Drugelių“ grupių vykdomą saugumo projektą, kurio tikslas buvo ugdyti vaikų savisaugos įgūdžius. Labai svarbu suvokti, kaip būti saugiems ir išvengti pavojų, nes ne visuomet šalia bus suaugusieji, kad pasisaugoti pačiam – ne tik įmanoma, bet ir būtina.

Į projekto vykdymą įsijungė visos darželio grupės. Daug pamąstymų, diskusijų apie neatsargų ir neatsakingą elgesį, kuris gali sukelti pavojų, suteikė filmukų apie saugumą žiūrėjimas, susitikimas su darželio slaugytoja, ekskursijos prie gatvės, vandens telkinių, į gaisrinę, į Greitosios medicinos pagalbos centrą, į vaistinę.

Asmeninio archyvo nuotrauka

Apie galinčias ištikti bėdas žaidžiant prie gatvės bei atšvaitų reikalingumą ir būtinumą mums priminė auklėtojų sukurta inscenizacija „Kiškeli, tu daugiau taip nedaryk“. Kur slepiasi pavojai namuose ir gamtoje, prisiminėme sportinės pramogos „Aš saugus, kai žinau“ metu. Draugiška popietė su žaidimais ir pačių vaikų pagamintomis vaišėmis priminė apie pavojus buityje, patobulino įgūdžius su stalo įrankiais.
Labai svarbu, kad būtų ir toliau ugdomi vaikų saugios gyvensenos įgūdžiai, gebėjimas priimti tinkamus sprendimus, valdyti emocijas. Visa tai padės vaikams išvengti daugelio problemų arba jas lengviau išspręsti. Reikia apie tai kalbėti su vaikais namuose, aptarti įvairias situacijas, patiems tėvams rodyti tinkamą pavyzdį, labiau pasitikėti vaikais, leisti jiems savarankiškai veikti. Informavome tėvus apie mūsų vykdomus renginius, ruošėme lankstinuką ir džiaugiamės, kad tėvai prisidėjo prie šio projekto.
Salomėja NOVOGRECKIENĖ
Lopšelio-darželio „Berželis“ auklėtoja

Asmeninio archyvo nuotrauka

Asmeninio archyvo nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto