***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Balėniškiai rinkosi į teminį vakarą „Neverk, motušėle“

Asmeninio archyvo nuotrauka

Sausio 13 d. Balėnų biblioteka pakvietė savo skaitytojus ir kaimo gyventojus į teminį vakarą „Neverk, motušėle“, skirtą Laisvės gynėjų dienai paminėti.
Renginio metu tylos minute pagerbėme žuvusiuosius prie Vilniaus televizijos bokšto tą kraupią 1991 metų naktį. Susirinkusieji pasidalijo prisiminimais apie to meto įvykius, apie tą naktį, kai Lietuva buvo pavojuje. Kadangi bibliotekininkė tuo laikotarpiu gyveno Klaipėdoje, ji papasakojo, kokie įvykiai klostėsi uostamiestyje, kai žmonos, išlydėjusios vyrus saugoti tuometinio Vykdomojo komiteto, visą naktį nežinioje laukė jų sugrįžtančių.
Kaimo gyventojai pasakojo, kad Sausio 13-oji ilgai išliks jų atmintyje, jie pamena kaip jų dėmesys buvo prikaustytas prie televizorių ekranų ir radijo imtuvų, kad juos kaustė įvairios baimės, nežinomybė dėl ateities.
Stebėdami bibliotekoje eksponuojamą parodą „Vardant tos Lietuvos“, renginio lankytojai dalijosi mintimis, kad po sausio 13-osios į namus negrįžo dukra ir sūnūs, kažkam sesuo ir broliai, tėvai, gal net seneliai. Jautresnės moterys braukė ašaras. Susirinkusieji pasakojo, kad tuose įvykiuose jie jautę begalinę vienybę ir ryžtą, kad Lietuva būtų laisva.

Virginija Galdikienė
Balėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto