***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Balėnuose šurmuliavo Juozapinių mugė

Asmeninio archyvo nuotraukos

Kovo 19-ąją po 4 pamokų Balėnų pagrindinėje mokykloje sušurmuliavo Juozapinių mugė. Sugužėjo nemažas būrys ne tik prekiautojų su savo rankų darbo dirbiniais, bet ir pirkėjų iš Balėnų ir Bružų, ir net iš miesto. Į mugę atskubėjo ir organizatorių kviesti Balėnų bendruomenės nariai, Balėnų bendruomenės seniūnaitis V. Balsvs ir bendruomenės pirmininkas V. Balčiūnas su šeimomis.
Prekystaliai braškėjo nuo įvairiausių dirbinių gausos. Akys raibo nuo dekoratyvių indų, gėlių ir velykinių puošmenų margumo. Penktokai ir šeštokai pirkėjams siūlė pačius pirmuosius savo medžio dirbinėlius: šaukštus, šaukštelius, menteles, servetėlių laikiklius, taip pat atvirukus ir dirbinius iš popieriaus.
Septintokai mugei pristatė dekoratyvius indus ir įvairia technika atliktas velykines puošmenas. Auksarankės aštuntokės Laura ir Gabrielė pateikė ne tik nertus ir megztus dirbinius, bet ir popieriaus lankstinius. Taip pat aštuntokės Karinos sukurtas gėlytes išpirko akimirksniu. Devintokų ir dešimtokų kioskeliai buvo kuklesni. Prekių gausa nustebino ir mūsų pradinukai: ir ko tik jie neprikepė ir neprigamino kartu su savo mamytėmis!..
Kiekviena klasė šmaikščiai pristatė savo kioskelius ir surengė po žaidimą.
Visus ypač sužavėjo ir vyresnio amžiaus  bendruomenės narių: popieriaus lankstinių meistrės Janinos Stankienės iš Bružų ir kojinių bei pirštinių mezgėjos Emilijos Arlauskienės iš Balėnų dirbiniai.
Tikiuosi, kad niekas man nepaprieštaraus, jog mezgėjų mezgėja Balėnuose – Laimutė Daukantienė. Jos mezginiai – tai išmonės ir kruopštumo stebuklai, kurie  jau antri metai buvo panaudoti mugės scenografijai kaip parodiniai rankdarbiai. Visų šių auksarankių vaikai taip pat pavyzdingai mokėsi ir garsino Balėnų pagrindinę mokyklą.
Pardavėjai, prasimanę kiek pinigėlių, suskubo įsigyti loterijos bilietus. Nuo jų neatsiliko ne tik mugės svečiai, bet ir mokytojai. Laimėjimus išdalijo nepailstantys Juozapas ir Onutė – mūsų šaunieji mugės vedėjai aštuntokas Dainius ir septintokė Jorinda.
Namo iškurnėjome pilnom terbom prekių, loterijos laimėjimų ir įspūdžių… Iki kitų Juozapinių!

Nijolė Daučiųnaitė
Dailės ir technologijų mokytoja

Asmeninio archyvo nuotraukos

Asmeninio archyvo nuotraukos

Asmeninio archyvo nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto