***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Comenius aidai Kalnėnuose

Mokytoja O. Pileckienė ir komandų lyderiai. Mokyklos archyvo nuotraukos

2012 metais Kalnėnų pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Olga Pileckienė parengė projektą ir mokykla laimėjo finansavimą iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas Comenius, daugiašalių mokyklų partnerysčių projektui „Naujos technologijos padeda arčiau pažinti savo kaimynus Europoje“. Aplankytos keturios šalys (Rumunija, Italija, Lenkija, Turkija), susipažinta su jų kultūra ir švietimo sistema, o gyvenant šeimose mokiniams teko paskanauti tradicinių valgių, stebėti šeimos papročius, įgyti geresnių šnekamosios anglų kalbos įgūdžių. Vienas iš šio projekto tikslų – išmokti kino filmavimo, montavimo pagrindų, susipažinti su įgarsinimo, vaizdo modeliavimo ir kitomis profesinėmis paslaptimis. Kaip sekėsi tai atlikti praktiškai, nuspręsta apibendrinti paskutinėje dar nelankytoje šalyje – Lietuvoje.
Kalnėnų pagrindinės mokyklos bendruomenė, kaip įprasta lietuviams, susitelkė deramam svečių priėmimui. Juos pasitiko linksma kaimo kapelos melodija ir tautiniais drabužiais pasipuošusios merginos. Mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė svečius supažindino su mokyklos tvarka ir aplinka. Delegacijų iš užsienio pasveikinti atvyko ir Švietimo skyriaus vyr. specialistė Daiva Radzienė bei „Sodros“ Mažeikių skyriaus direktorė, Tarybos narė Laima Nagienė.
Po mokyklos mokinių koncerto, kuriame skambėjo smagios liaudies dainos, o salės grindis drebino šokiai, komandos prisistatė ir demonstravo savo sukurtus filmus apie gimtąją šalį. Skaniai papietavę mokyklos valgykloje, svečiai apžiūrėjo mokyklą, bendravo su mokiniais ir mokytojais. Po to aplankė Šaltojo karo muziejų Plateliuose, dalyvavo edukacinėje etnografinėje programoje kaimo turizmo sodyboje „Po ąžuolais“, skanavo pačių keptos duonos.
Kitą dieną svečiai ir kalnėniškiai vyko į Lietuvos sostinę Vilnių. Išvykos dalyviai nepraleido progos pasigrožėti Kryžių kalnu, sostinės senamiesčiu ir Trakais, paragauti garsiųjų „Senosios kibininės“ kibinų. Visos kelionės metu autobuse netilo dainos įvairiomis kalbomis.
Rytojus prasidėjo išvyka į rajono savivaldybę. Svečiai susitiko su vicemere Sigute Bernotiene, administracijos direktoriaus pavaduotoju Sauliumi Šiuriu ir Švietimo skyriaus vedėju Apolinaru Stonkumi. Vicemerė supažindino su Mažeikių istorija, savivaldybių darbu. Svečiai pasidalino įspūdžiais apie Comenius projektą.
Po susitikimo grįžę į mokyklą, mokiniai kūrė dainas ir skanduotes apie Comenius projektą, o įrašus kiekvienas parsiveš į savo šalį. Po pietų vyko konferencija „ Europos kalbų istorija“. Jos metu kiekviena komanda pristatė savo gimtosios kalbos kilmę. Visi šurmuliavo, dalinosi įspūdžiais, fotografavosi, apžiūrinėjo dovanas – mokinių pagamintas pieštukines ir žvakides. Sunku buvo beatpažinti, kur savi kalnėniškiai, o kur savais tapę svečiai.
Paskutinę viešnagės dieną visų laukė gražiausias Lietuvos kampelis – Nida. Net permainingas mūsų krašto oras tas dienas pamalonino svečius ir saviškius saulės šiluma.
Ir neklausiami projekte dalyvavusių šalių mokytojai ir mokiniai džiaugėsi nuoširdžiu, gerai organizuotu priėmimu, išsiskirdami su juos globojusiomis šeimomis glėbesčiavosi, kai kurie net verkė.
Svečiai išvyko, o mes, Kalnėnų pagrindinės mokyklos bendruomenė, džiaugiamės nauja patirtimi, kurią suteikė Comenius. O vieną birželio pradžios dieną skirsime refleksijai: mokiniai, naudodamiesi  projekto metu įgytais įgūdžiais, pristatys savo sukurtus filmukus apie keliones į ES šalis ir svečių apsilankymą.

Daiva MISEVIČIENĖ
Mokytoja

Koncerto akimirka. Mokyklos archyvo nuotraukos

Trakuose. Mokyklos archyvo nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto