***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Daubarių piliakalnis skęsta šiukšlėse

Atrodo, kad visi rimti darbai buvo atlikti jau prieš daug daug metų. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Sekmadienį su artimaisiais išsiruošę pasivaikščioti gamtoje, buvome nemaloniai nustebinti vaizdelio, kuris gamtos mylėtojus pasitinka prie Daubarių piliakalnių.

Informacija neatitinka tikrovės

Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje, rašoma, kad: „2009 m. atlikti Daubarių I ir Daubarių II piliakalnių su gyvenviete konservavimo darbai. Darbus, kurių bendra vertė daugiau nei 526 tūkst. litų, finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos ir Mažeikių rajono savivaldybė. Darbų metu sutvirtintas Viešetės upelio ardomas I piliakalnio šlaitas, išretinti želdiniai, suformuota žolinė danga. Įrengti pėsčiųjų takai, laiptai į piliakalnius, tiltelis per upelį, informaciniai stendai ir rodyklės, atokvėpio ir apžvalgos aikštelės, automobilių stovėjimo aikštelė.“
Dabar, 2012-ųjų pavasarį, atrodo, kad visi tie rimti darbai buvo atlikti jau prieš daug daug metų.

Šiukšlių konteineris „maudosi“ Viešetės upelyje. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Aplinkoje – lietuvių laisvalaikio atspindžiai

Šalia automobilių stovėjimo aikštelės mėtosi daugybė šiukšlių, iš kurių galima spręsti, ką lietuviai mėgsta veikti laisvalaikiu: svaigintis alkoholiu ir narkotikais, maitintis ir, nevaldomos aistros pagauti, mėgautis laukine meile.
Informacinis stendas, atrodo, jau baigia savo amžių. Neatsargus gamtos mylėtojas ilgai netruks nusisukti koją, neatsargiai žengtelėjęs per tiltelį, vedantį antrojo piliakalnio link. Laipteliai jau nieko bendro nebeturi su saugumu.
Geriausia tai, kad šiukšlių konteineris „maudosi“ Viešetės upelyje. Ir mirksta jis ten mažų mažiausia nuo sausio mėnesio, o gal ir dar ilgiau…
Neturime aplink savo miestą daug lankytinų objektų, o ir tų, kurias turim, negerbiam ir neprižiūrim nei mes, piliečiai, nei įstaiga, kurios metalinis konteineris rūdija vandens telkinyje.
Ką gi, lieka viltis: gal mažumėlę apsikuopsim bent akcijos „Darom 2012“ metu…

Neringa Švelnienė

Jei Mažeikių rajone pastebite šiukšlių kalnus, informacija ir nuotraukomis kviečiame pasidalinti el. paštu [email protected] arba tiesiog portalo viršuje paspausti mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto