***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Gerumo daigeliams bedygstant…

Su vaikais, turinčiais Dauno sindromą, susidraugavo Senamiesčio pagrindinės mokyklos savanoriai. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

[nggallery id=108 template=caption]Negalima tiksliai nustatyti akimirkos, kada atsiranda draugystė. Kaip indą pildant lašas po lašo, pagaliau vienas lašas priverčia tekėti per viršų, taip ir bendravime vienas jų galiausiai perpildo širdį ir joje pajauti draugystę.

Kartu piešė ir šoko

Tokią draugystę užmegzti su visuomenine organizacija „Gerumo galia“ norėjo Senamiesčio pagrindinės mokyklos savanorių klubas „Voluntarai“, vadovaujamas mokytojos Aurelijos Urnikienės.
Jaunieji savanoriai į svečius kvietėsi vaikus, turinčius Dauno sindromą, ir jų tėvelius.
Visiems sugužėjus į mokyklos aktų salę, mus pasitiko ne maži vaikai, o didžios asmenybės, kurie savo jaunatviškumu ir gerumu norėjo dalintis su visais buvusiais tą popietę. Ir jiems tai pavyko.
Jaunieji savanoriai buvo sugalvoję be galo daug veiklos savo naujiesiems draugams. Visi kartu piešė, darė draugystės ranką, šoko, mergaitės iš karoliukų vėrėsi apyrankes, žaidė įvairiausius žaidimus.
Geros nuotaikos ir teigiamų emocijų netrūko nei tėveliams, nei vaikams.

Pasimokyti gerumo

Gerų žodžių apie popietę negailėjo ir „Gerumo galios“ pirmininkė Sida Pikūnienė.
„Grįžusi iš renginio vis galvojau – taip mes mokomės gerumo… Kokie gražūs gležni gerumo, draugystės daigeliai jau sudygo… Kaip malonu buvo stebėti nedrąsų apsikabinimą mažojo savanorio ir kitokio vaiko. Jie matė vienas kitą pirmą kartą ir buvo labai nedrąsu. Su kokiu dideliu pasididžiavimu savanorė pasidžiaugė – aš suprantu, ką jie kalba! Ir galiu kitiems padėti susikalbėti. Malonu stebėti, kaip abu vaikai džiaugiasi bendrai padarytu darbeliu,“ – džiaugėsi S. Pikūnienė ir dėkojo savanoriams ir jų vadovei.
Moteris pridūrė, kad suaugusiesiems reikėtų pasimokyti iš tokio vaikų gerumo, kai nori draugauti su truputį kitokiu žmogumi, stengiesi jį suprasti, jam padėti.

Eglė Kinčiūtė
„Gerumo galia“ savanorė

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

One Reply to “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Gerumo daigeliams bedygstant…”

  1. pranas parašė:

    laba gera

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto