***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Grūstiškiai susibūrė bendrai maldai

Rinkosi visi: kas gimę ir gyveno šiame kaime, o dabar išsibarstę po visą Lietuvėlę, bei iki šiol čia gyvenantys žmonės. V. MONSTAVIČIENĖS nuotr.

Paskutinis šeštadienis prieš Didžiąją savaitę – taip tikintieji vadina paskutinę savaitę prieš Velykas. Pats laikas pasimelsti už mirusius savo giminaičius, už savo klaidas ir nuodėmes. Taip ir padarė kovo 31 d. Grūstės kaimo gyventojai.

Rinkosi visi – kam miela ir brangi Grūstė: kas gimę ir gyveno šiame kaime, o dabar išsibarstę po visą Lietuvėlę, bei iki šiol čia gyvenantys žmonės.
Į kapinių koplytėlę sugužėjo per pusšimtį žmonių.
Šv. Mišias už Grūstėje gyvenusius, o dabar besiilsinčius kapuose laikė Sedos klebonas. Po jų visi rinkosi į Steponavičienės trobelę šalia kapinių. Giedoriai Kazimieras Margis, Edmundas Kalinauskas, Dominykas Žumbys, Audrius Gineitis pradėjo giedoti Kryžiaus kelio giesmes. Visi taip nuoširdžiai įsiliejo į maldą, kad labai greitai prabėgo tos trys valandėlės.
Pasirodo, grūstiškiai buvo ir dabar tebėra labai draugiški ir pamaldūs. Po Kalnų giedojimo dar truputį prisėdome pasidalinti įspūdžiais iš prabėgusių vaikystės, jaunystės dienų. Juk čia bėgiota po rasotas pievas, laukta autobuso prie tų pačių kapų esančioje stotelėje važiuoti į Sedos vidurinę mokyklą… Ir dabar taip malonu susitikti ir viską prisiminti, – kalbėjo Valerija Jonaitytė-Perminienė, dabar gyvenanti Mažeikiuose.
Sunkios gyvenimo sąlygos kaime, nėra darbo, mažai valdžia rūpinasi, kad kaimas atsigautų – grįžtų į kaimą, į savo tėvelių lizdus, jaunos šeimos. Bet Grūstė dar gali didžiuotis, dar yra kelios jaunų žmonių šeimos, kaip Raimondo ir Pauliaus Norkų, Pačerinskų ir kiti.
Norėtų kaimas ir susitikti, ir pabendrauti, ne vien tik prie televizoriaus sėdėti, norėtų ir įdomių žmonių pasikviesti, paskaitų pasiklausyti, bet nelabai yra kur.

Zina Lukošienė,
buvusi Grūstės kaimo gyventoja

 

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto