***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Jaunystei prisiminti – meilės dainos

„Sedos romansai“. Asmeninio albumo nuotraukos

Vasario 22 d. Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje įvyko Žemaitijos krašto romansų atlikėjų festivalis „Žiemos romansas“. Jame dalyvavo kolektyvai: „Ponios Daivos salionėlis“ iš Klaipėdos, „Sidabrinė mėnesiena“ iš Radviliškio, „Akmenės vyrai“, „Sedos gimnazistės“, Vincas ir Vytautas Ramanauskai iš  Mažeikių bei „Sedos romansai“.
Dainuojantys ir dainingi buvo lietuviai, kad šitiek dainų apie meilę pridainavo. Sėdėjau pilnutėlėj salėj. Klausiausi žiūrovų atsidūsėjimų, kartu dainavimo. Kartu lingavau. Ko gero, būtų atsiradę ir valsą šokančių, jei romansų atlikėjai nuo scenos būtų paprašę. Jausmai liejosi per kraštus, širdys netilpo krūtinėj.
Romansų festivalis Sedoje jau šešti metai vadinasi „Žiemos romansas“. Festivalio organizatorė Lina Rupšienė seniai yra paaiškinusi, kad „Žiemos“ – ne todėl, kad romansai apie žiemą, o kad dainuojama žiemos metu.
Kas metai Žemaitijos krašto romansų atlikėjų festivalis turi lyg ir kitą spalvą. Nors dainos visada apie meilę, bet šiais metais ne tik apie tą nelaimingą, džiovon ir kapan varančią, bet apie meilę platesne prasme. Kuri ne tik širdį gildina, bet kviečia gražiai jaunas dienas prisiminti.

Vincas ir Vytautas Ramanauskai. Asmeninio albumo nuotraukos

Malonu buvo žiūrėti, kaip scenoje ne tik dainavo, bet ir gražiai muzikavo. Sujaudino tėvas ir sūnus Ramanauskai. Viena daina su tėvu iš Sibiro kartu grįžo. Per dainą jautei gražų kartų ryšį. „Akmenės vyrai“ buvo pakviesti bisui ir kartojo dainą. Festivalio šeimininkai pateikė ne tik jaudinančiai naują programą, bet ir žaviai, elegantiškai atrodė.
Šiandien esam įpratę scenoje matyti jaunus žmones, jų moderniai aprengtus kūnus, makiažu padengtus veidus, įmantrias šukuosenas. Romansų atlikėjai visi, išskyrus dvi Sedos gimnazistes, vidutinio amžiaus arba pagyvenę žmonės. Jeigu ankstesniais metais pabrėžtinai buvo kopijuojami „smetanski“ parėdai, tai šiais metais vyravo juoda spalva, skrybėlės ir gražios kepuraitės. Visi atlikėjai, nepaisant jų amžiaus, atrodė estetiškai ir dailiai pasirėdę. Kūnai, tiesa, jau nelankstūs ir ne taip grakštūs, bet žiūrėti į juos buvo malonu ir miela. Su atlikėjais lyg ir nesiderino miestiškai dekoltuota ponia, matyt, toks buvo režisūrinis sumanymas, bet atpirko jos gražiai pateikiami tekstai. Savo tekstais visus „nunešė“ „Salduvė“, pateikdama prieškarinio Šiaulių laikraščio „Momentas“ šmaikščius rašinius. Jų muzikavimas ir nuoširdus dainavimas puikiai tiko koncerto pabaigai. Ko trūko? Nebent romanso apie žiemą, nebent ilgesingo romanso pagal Pauliaus Širvio žodžius.
Negalima nepaminėti ir scenos apipavidalinimo: skoninga, subtilu, neperkrauta. Viskas į temą. Paprastai, bet tikrai ne prastai.
Genoveita GRICIENĖ

„Sedos gimnazistės“ – Aušrinė Rupšytė ir Modesta Damunskytė. Asmeninio albumo nuotraukos

One Reply to “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Jaunystei prisiminti – meilės dainos”

  1. Sedos grazuole parašė:

    ne kas jums viska papasakojo?Jug jusu nebuvo,jus kaip visada sestadieni sekmadieni miegat……..(cia apie santarves zurnalistus):)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto