***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Kalnėnų pagrindinės mokyklos bendruomenė gyvena sveikai

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Spalio 21–25 dienomis Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko sveikatingumo savaitė „Gyvename sveikai, judame linksmai“. Renginio, įgyvendinamo Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis, tikslas – mokyti vaikus gyventi sveikai, ugdyti sveiko maisto pasirinkimą, skatinti vaikų fizinį aktyvumą ir suteikti jiems žinių apie vandens svarbą organizmui.


Užsiėmimų netrūko

Mokiniai visą savaitę dalyvavo sveikatingumo programoje. Skambant muzikai jie kasdien buvo kviečiami pasimankštinti mokyklos fojė.
Pirmadienį, spalio 21d., buvo paskelbta akcija „Mano mėgstamiausias vaisius ir daržovė“, mokyklos bendruomenei pristatyta paroda „Aš noriu ir galiu būti sveikas“.
Spalio 22, 23 dienomis sveikatos priežiūros specialistė D. Beniušienė 1–4 klasių mokiniams vedė paskaitas apie sveiką maistą, judėjimą. Paskaitos metu pradinių klasių mokiniai žiūrėjo filmą „Maitinamės sveikai“, buvo kuriamos sveikos mitybos taisyklės. Taip pat mokiniai ir jų tėveliai buvo kviečiami pristatyti pagamintus sveiko maisto patiekalus.
Ketvirtadienį vyko sveikatingumo renginys penktokams „Prie arbatos“, kurio metu pakrikštyti mokiniai tapo tikrais Kalnėnų mokyklos bendruomenės nariais.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Penktadienį mokyklos aktų salėje vyko baigiamasis renginys „Aš noriu ir galiu būti sveikas –  sveiko maisto piramidė“, skirtas 6–7 klasių mokiniams ir jų tėveliams. Šio renginio metu buvo akcentuojamas mokinių mokymasis gyventi sveikai, ugdomas sveiko maisto pasirinkimas bei skatinamas fizinis aktyvumas.


Įgijo vertingų žinių

Mokiniai visą savaitę sudarinėjo sveiko maisto taisykles, jas apipavidalino, o gražiausių darbų autoriai buvo apdovanoti įvairiomis dovanomis. 
Už nuoširdų bendradarbiavimą taip pat buvo padėkota mokiniams, jų tėveliams ir klasių auklėtojams. Mokyklos direktorė R. Arbatauskienė ir pavaduotoja ugdymui A. Staigvilienė įteikė jiems padėkos raštus bei simbolines dovanėles.
Sveikatingumo savaitė labai patiko visiems klasių mokiniams, kurie aktyviai dalyvavo savaitės renginiuose, noriai rinko mėgstamiausią vaisių ir daržovę, gamindami sveikus patiekalus mokėsi būti savarankiški. Kurdami taisykles apie sveiką mitybą vaikai mokėsi sveikai gyventi ir maitintis, įgijo žinių apie vandens svarbą žmogaus organizmui. Mokiniai užsiėmimų metu taip pat plėtojo dvasines, intelektines ir fizines asmens galias, ugdė kūrybingą ir atsakingą mažąjį Lietuvos pilietį.
Renginį organizavo sveikatos priežiūros specialistė D. Beniušienė, psichologė D. Gerikienė bei socialinės pedagogės R. Samulaitė ir E. Babenskaitė.
Edita JAGMINIENĖ
Kalnėnų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja

One Reply to “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Kalnėnų pagrindinės mokyklos bendruomenė gyvena sveikai”

  1. mante parašė:

    labai grazu ir, labai, patiko

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto