***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Mažeikiams svetimo skausmo nebūna!

Nuotrauka iš asmeninio albumo

Sekmadienį, nepaisant stipraus lietaus ir vėjo, Mažeikiuose įvyko tradicinė rudens šventė „Bobų vasara 2012“. Jos metu Mažeikių „Rotary“ klubas LIBERTA surengė parašų po peticija „Už vaikų teisę gyventi“ rinkimo akciją.

Dalyvavo Mažeikių miesto, rajono gyventojai, svečiai.
Šventėje dalyvavęs Artūras Zuokas taip pat neliko abejingas ir pasirašė Peticiją bei rekomendavo kreiptis į savo žmoną, Seimo narę Agnę Zuokienę, kuri galėtų daugiau padėti šiuo svarbiu klausimu.
„Žmonės ne tik noriai pasirašinėjo Peticiją – jie net specialiai ieškojo mūsų palapinės, kuri buvo atokiau nuo šventės šurmulio, klausdami, kur čia pasirašyti už vaikučius, kuriuos nurašė valstybė?“ – sakė viena iš Mažeikių „Rotary“ klubo LIBERTA atstovių.
Mažeikiškiai ir šventės svečiai taip susivienijo, kad bandantiems suabejoti, ar tikrai pavyks surinkti daug parašų, atrėždavo: „Jei visi bus tokie kaip jūs, tuomet gal ir nepavyks“.
Kitos bendruomenės perima „estafetę“ ir jau kitą šeštadienį parašų po Peticija rinkimo akcija „Už vaikų teisę gyventi“ vyks Akmenėje.
Surinkta 1 312 parašų.

Nuotrauka iš asmeninio albumo

Žmonėms net nereikėjo daug aiškinti apie Peticijos svarbą – Ramunės Šliuožaitės ir jos vaikų nuotraukos visiems priminė garsią istoriją.
Vaikai serga reta genetine medžiagų apykaitos liga. Šių trijų vaikų gyvenimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo gydymo 2005 metais išrastu vaistu „Naglazyme“. Atsakingi Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai mano, kad šis vaistas yra per brangus, vadinasi, – vaikai pasmerkti mirčiai. LR atsakingos institucijos net neieško būdų vaistą kompensuoti ir skirti vaikams. Ar jie neverti gyventi? Mes – už vaikų teisę gyventi!
Akcija norėjome atkreipti visuomenės ir atsakingų institucijų dėmesį, kad visų miestų ir rajonų žmonės yra vieningi. Artimo bėda – kiekvieno mūsų rūpestis, o indėlis ir palaikymas labai svarbūs.
Akcijos metu svečiai buvo vaišinami „Rotary“ klubo narių ir rėmėjų iškeptais gardžiais obuolių pyragais.
Šventėje „Bobų vasara 2012“ koncertavo Mažeikių rajono meno kolektyvai, muzikos grupė iš Klaipėdos „Old City Band“. Vyko „Mis/Bobų vasara 2012“ rinkimai, buvo kuriamos skulptūros bei kilimai iš rudens gėrybių. Dalyviai į šventę atsinešė išmoningų gamtos kūrinių, o kūrybingiausi ir išradingiausi šventės dalyviai buvo apdovanoti.
Šventėje dalyvavo Mažeikių rajono seniūnijų, bendruomenių, kultūros įstaigų atstovai, ūkininkai, sodininkai, daržininkai, tautodailininkai. Taip pat – „Rotary“ klubų atstovai iš kitų miestų bei rajonų.
Daugiau informacijos apie Ramunės Šliuožaitės vaikų ligą galima sužinoti šeimos sukurtame internetiniame puslapyje www.worth2live.com
Pasirašyti peticiją taip pat galima internete, adresu: http://www.peticijos.lt/visos/60349/

Edita Rancienė
Mažeikių Rotary klubo LIBERTA prezidentė

Nuotrauka iš asmeninio albumo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto