***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Mažeikių politechnikos mokykla – patraukliausia profesinė mokykla Šiaulių regione

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas įteikia sertifikatą vardinei stipendijai gauti. Įstaigos archyvo nuotrauka

Kovo 7 dieną vyko Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinė asamblėja. Jos metu „Swedbank“, Ūkio ministerijos,  Lietuvos centrinio banko bei Lietuvos bankų asociacijos atstovai skaitė pranešimus tema „Verslo pasirengimas euro įvedimui Lietuvoje“.
Šiais metais pirmą kartą buvo įteiktos septynios vienkartinės vardinės stipendijos profesinių mokyklų mokiniams už aktyvumą ir įsitraukimą į profesinę veiklą, geriausius mokymosi bei neformalios veiklos rezultatus. Šios stipendijos tikslas – skatinti profesinio mokymo įstaigų mokinius siekti geresnių profesinių rezultatų, karjeros.
Ši stipendija yra vardinė ir skiriama mokiniams, siekiantiems įgyti profesijas, kurios 2013 metais Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų yra nustatytos kaip prioritetinės. Pretenduoti į stipendiją gali moksleiviai, besimokantys profesinio mokymo įstaigose, kurios yra Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų narės.
Mūsų mokykla šiai stipendijai gauti buvo pateikusi dvi kandidatūras. Džiaugiamės, kad 1000 litų vienkartinė vardinė stipendija skirta Martynui Tarvydui, suvirintojo specialybės mokiniui, už aktyvumą ir įsitraukimą į profesinę veiklą, geriausius mokymosi bei neformalios veiklos rezultatus. Šiuo metu Martynas pagal projektą yra išvykęs į Austriją lavinti suvirintojo įgūdžių. Grįžusio jo laukia maloni staigmena.
Ch. Frenkelio viloje vyko įmonių, organizacijų ir asmenų, pasiekusių geriausių rezultatų 2013 metais, apdovanojimai – pagerbimas. „Verslo partnerystės lyderis 2013“ nominacija „Už profesinio mokymo patrauklumo didinimą 2013“ apdovanota mūsų, Mažeikių politechnikos mokykla. Nominacija skirta įvertinus mūsų profesinės mokymo įstaigos veiklos rodiklius bei pasiekimus:  mokyklos bendradarbiavimo su švietimo bei verslo įmonėmis kokybiškumą, mokinių verslumo skatinimą (įkurtos net trys mokinių mokomosios bendrovės), mokymo įstaigos gebėjimą uždirbti lėšų, projektinę veiklą, įsidarbinusių absolventų skaičių, bendradarbiavimą su užsienio partneriais, padidėjusį profesinio mokymo programų skaičių.
Džiaugiamės tokiu netikėtu ir garbingu mokyklos įvertinimu. Šiandien profesinės mokyklos uždavinys – ugdyti darbininką – vadinasi, ne tik rengti jį profesijai, bet ir ugdyti jo profesinį intelektą: gabumus, dorovę, estetinį skonį, charakterį…
Mūsų mokyklos bendruomenė, skatindama mokinius dalyvauti įvairiuose renginiuose, projektuose, konkursuose, ir siekia, kad asmenybė būtų kūrybiška, išradinga, turinti gyvenimo tikslus. Yra sakoma, kad „žodis pamoko – pavyzdys patraukia“. Džiaugiamės aktyviais, besikeičiančiais, siekiančiais naujovių mokytojais, nes jie ir yra tie žmonės, kurie rengia mokinį gyvenimui, geba atskleisti mokinio pažintinius poreikius. Darbas be įtampos, tolerantiški tarpusavio santykiai, harmoninga aplinka kuria bendrą mokyklos atmosferą, jos vidinę kultūrą.
Pripažinimas patraukliausia mokykla dar labiau įpareigoja mokyklos bendruomenę stengtis, kaip įdomiau, vaizdžiau, naujoviškiau mokiniams perteikti informaciją, kad mokiniai, užuot klausę, „kam man šito reikia“, tiesiog patys imtųsi iniciatyvos ir kūrybos.
Visiems malonu dirbti ir mokytis patrauklioje mokykloje.

Vida LUMPICKIENĖ
Direktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto