***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Mažeikių turistai Anykščiuose

Akimirka iš turistinio renginio. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Anykščių rajone, šalia Jaros ir Šventosios upės santakos, vyko turistinis-sportinis renginys „Anykštietiškas triatlonas“. Dviračių mėgėjai galėjo rinktis dviračių trasą, vandens turizmo mėgėjai – baidarių trasą, o ištvermingesni ar ieškantys kuo įvairesnių įspūdžių – ilgesnes ir kombinuotas trasas.

Dalyvavo beveik visose rungtyse

Elito grupės dalyviai turėjo įveikti apie 7 km bėgdami, 17 km baidarėmis, 60 km dviračiu, buvo kelios perkėlos ir sudėtingesnės užduotys. Mėgėjų varžybų dalyviai apie 5 km bėgo, 13 km plaukė baidarėmis, 35 km važiavo dviračiu ir atliko papildomas užduotis.
Jau tarptautinėmis tapusiose turistinėse varžybose dalyvavo ir Mažeikių turistų klubas, kurio atstovai savo jėgas išbandė beveik visose rungtyse: kombinuotose elito – Dimitrijus Demidovas, Andrius Laurinavičius, mėgėjų – Gitana Laurinavičienė, Donatas Zaikauskas, Ilona ir Rimas Jokubauskai, o  gausiausiai baidarių varžybose – 10 žmonių.

Tarp prizininkų – ir mažeikiškiai

Kaip visada, nenugalimi buvo mūsų baidarininkai. Trečią vietą iškovojo mūsų senbuviai patyrę vandenininkai Antanas Meškys ir Romualdas Lapkus.
Malonu, kai mokiniai praauga mokytojus. Šį kartą taip ir įvyko, nes pirmąją vietą iškovojo jaunimas – tai Mažeikių politechnikos mokyklos turistų klubo narys Vidas Lapkus bei jo brolis Klaipėdos kolegijos studentas Sigitas Lapkus.
Labai nedaug iki prizinės vietos trūko ir kitam baidarininkų ekipažui, kurį sudarė mūsų mokyklos turistas Mantas Dovidauskas ir Ukrinų pagrindinės mokyklos mokinys Lukas Statkus. Šaunu, kai veteranai perteikia savo žinias, patirtį jaunimui. Juk jaunąją kartą ugdo ne tik mokykla, kurioje, deja, taip trūksta vyrų mokytojų.

Netrūko pramogų ir dovanų

Į varžybas sportininkus išleisdavo bei nuvargusių su ant laužo virta koše laukdavo palaikymo komanda. Tikrai gerai praleidome laiką nuostabioje gamtoje, puikiu oru dalyvaudami vaistažolių rinkimo bei jų atpažinimo konkurse. Beje, mažeikiškiai ir čia užėmėme antrąją ir trečiąją vietas.
Vakare varžybų dalyvius linksmino įvairūs kolektyvai, muzikos grupės, vyko smagi diskoteka.
Visi triatlono dalyviai mėgavosi maloniomis rėmėjų dovanomis: 100 proc. nuolaida vasaros rogučių pramogai ant Kalitos kalno, 100 proc. nuolaida Anykščių rajono muziejų bilietams, nuolaidomis pietums bei įvairioms kitokioms pramogoms.
Deja, kelias iki Mažeikių ilgokas, todėl visko aplankyti nespėjome.

Stasė Čupkovienė
Mažeikių politechnikos mokyklos turistų klubo vadovė

Nugalėtojai. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

One Reply to “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Mažeikių turistai Anykščiuose”

  1. ada parašė:

    Saunuole Lapka,tep i toliau varyket…..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto