***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Mažeikiuose koncertai „Dedikacija Maironiui…“

Mažeikiuose lankysis Čiurlionio kvartetas. Nuotrauka iš Lietuvos nacionalinės filharmonijos archyvo

2012-ieji – metai, kada visoje Lietuvoje minimos mūsų tautos dainiaus J. Mačiulio-Maironio 150-osios gimimo ir 80-osios mirties metinės. Neatsitiktinai Mažeikiuose vyks koncertai „Dedikacija Maironiui…“

Dalyvaus nacionalinės premijos laureatai

Penktadienį 18 val. Mažeikių kultūros centre koncerte susitiks trys nacionalinės premijos laureatai – Čiurlionio kvartetas ir solistai: Veronika Povilionienė (liaudies dainų atlikėja), Petras Vyšniauskas (saksofonas). Jiems talkins, Maironio poeziją skaitys charizmatiškasis aktorius, lietuvių literatūros ir tautos patriotas Vytautas Rumšas.
Lietuvių liaudies dainų aranžuotės, lietuvių ir Vakarų Europos kompozitorių kūriniai styginių kvartetui, džiazo muzikos opusai, Maironio poezija žvarbų rudens vakarą šildys klausytojų širdis. Aktoriaus Vytauto Rumšo skaitomos poeto Maironio eilės, nuotaikingosios dainininkės Veronikos Povilionienės mąstymai, prisiminimai, liaudiškos pasakos ir mįslės suburs mažeikiškius į lietuviškos tautinės muzikos vakarą, kuriame šalia poezijos ir dainų dar skambės patys gražiausi lietuviškos kvartetinės muzikos opusai. Charizmatiškoji dainininkė savo pedagoginiais sugebėjimais jau žavėjo ne vieno Lietuvos užmiesčio vaikus ir jaunimą, savo pasakojimais apie muziką, lietuvių liaudies dainas ir pasakas bei iliustratyviu, nuoširdžiu muzikos perteikimu užbūrė mažųjų klausytojų dėmesį.
Visą nuotaikingą programą sujungs, nuspalvins, įprasmins žymusis džiazo atlikėjas, saksofono Maestro Petras Vyšniauskas.

Bažnyčioje skambės sakralinė muzika

Iškilmingojo koncerto Mažeikių kultūros centre išvakarėse, ketvirtadienį, 17 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje skambės sakralinė muzika.
Mažeikių miesto ir rajono žmonės turės unikalią galimybę išgirsti nepakartojamą Lietuvos nacionalinės filharmonijos solistę Juditą Leitaitę (mecosopranas) ir tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatę, vargonininkę Jurgitą Kazakevičiūtę.
Menininkės paruošė jautrią ir iškilmingą sakralinės muzikos programą, skirtą poeto Maironio atminimui – skambės ne tik populiariosios arijos ir dainos, išgirsime dar negirdėtų nuostabių vokalinių opusų, kuriuos vainikuos iškilių kompozitorių muzika vargonams.

Parengta paroda

Taipogi bus pristatyta įdomiai parengta, vertinga nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos paroda apie mūsų iškilųjį poetą Maironį – jo nuotraukos, rankraščiai, gaidos.
Kilnojamojoje parodoje „Pavasario balsai“ didžiausias dėmesys skiriamas jo kūrybos perlui – eilėraščių rinkiniui „Pavasario balsai“. Ekspozicijoje rasite „Pavasario balsų“ leidimus nuo pirmojo, išleisto 1895 m., iki paskutiniojo, dar tik šiemet pasieksiančio skaitytojus.
Ekspozicijoje gausu nuotraukų ir dokumentų iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Lietuvos literatūros ir meno archyvo, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Maironio lietuvių literatūros muziejaus, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriaus, rankraštinių natų iš Lietuvos literatūros ir meno archyvo bei Nacionalinės bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriaus. Parodos tekstai parengti lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

Dedikuota Maironiui

Projektas, dedikuotas didžiajam Lietuvos šviesuoliui, kunigui, poetui, mąstytojui Maironiui yra skirtas Lietuvos miestų ir miestelių publikai, kuri vertina profesionalųjį meną, gausiai lankosi klasikinės ir tautinės muzikos koncertuose. Lietuvos nacionalinė filharmonija jau ne vieną dešimtmetį puoselėja originalias edukacines idėjas, rengia didžiulio populiarumo sulaukiančius koncertus visai šeimai, nuolatos organizuoja sėkmingus edukacinius projektus, rūpestingai savo kūrybinius sumanymus ir idėjas projektuoja į mažuosius klausytojus.
Džiugu, kad ši Maironiškoji programa nuskambės Mokytojų dienos laikotarpiu, tarsi dovana Mokytojui, pasišventusiam kilniajam darbui – išmokyti, paruošti gyvenimui savo auklėtinius, nuoširdžiai perduoti sukauptą patirtį ir žinias. Menininkai tikisi sulaukti koncertuose mažųjų, jaunųjų mažeikiškių – gimnazijų ir mokyklų moksleivių bei jų pedagogų.

Vilija Balčytytė-Dačinskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto