***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Pamatykime gamtos spalvas

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Rudenį, kai vis rečiau tenka pasimėgauti saulės „voniomis“, lietaus debesys mus slegia, vis dažniau apima niūri nuotaika, kamuoja irzlumas ir nuovargis. Kamuojant liūdesiui ar patyrus stresą, pirmiausia reikėtų atsigręžti į motiną gamtą. Tai ji mus sukūrė, ji mus ir gydo.

Gydymas spalvomis vis labiau populiarėja visame pasaulyje. Spalvų poveikį mes sąmoningai jaučiame kasdien. Pavyzdžiui, išvykstant į mišką.
Žmogus, praleidęs bent keletą valandų miške ar parke, pasijunta tarsi „apsivalęs“ nuo blogų minčių, prastos savijautos, pasisemia gerų emocijų. Rudenėjanti, kasdien prisipildanti vis naujomis spalvomis gamta veikia kiekvieną žmogų skirtingai.
ŽALIA spalva dažniausiai žmogų veikia raminamai. Ji kelia didesnį pasitikėjimą savimi, suteikia poilsį akims, padeda atsipalaiduoti, sukuria vidinės harmonijos pusiausvyrą. Šia spalva tinka dekoruoti miegamojo kambario sienas tiems, kuriuos kankina nemiga.
ORANŽINĖ spalva padeda įveikti depresiją, nuovargį, baimę, sukelia malonias svajones, žadina geras mintis apie sveikatą, jaunina ir stiprina organizmą.
RAUDONA kelia darbingumą, skatina medžiagų apykaitos procesus ir pagerina kraujotakos sistemos darbą, būtent todėl ji gali sušildyti kūną ir atgaivinti žmogaus jausmus.
GELTONA – padeda įveikti depresiją ir liūdną nuotaiką, ji padeda į pasaulį pažvelgti paprasčiau. Ši spalva stiprina centrinę nervų sistemą, padeda greičiau įsisavinti gaunamą informaciją, suteikia optimizmo ir pasitikėjimo savo jėgomis.
Geriausiai spalvų terapija gydo pati gamta, savo grožiu ir spalvų įvairove, o dar prie viso to prisideda grynas oras. Tad nepamirškite aplankyti rudenėjančią motiną gamtą ir pasinaudoti jos teikiamomis gydymo galiomis. O tai geriausia padaryti natūralioje, be žmogaus įsikišimo funkcionuojančioje gamtos salelėje – Kamanų valstybiniame gamtiniame rezervate.
Užsisakius iš anksto ekskursijas Kamanų mokomuoju taku, galėsite pasigrožėti besikeičiančiomis nuostabiomis gamtos spalvomis, tyru oru atjauninti kūną ir sielą, atitrūkti nuo kasdienių darbų ir rūpesčių. Iki susitikimo KAMANOSE!

Aušra Urbonienė
Vyr. ekologė

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto