***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Paminklų apsaugos dienai – apie nesaugų paveldą

Senasis Mažeikių geležinkelio tiltas. Almos KERPAUSKIENĖS nuotr.

Neretai draugų ar bendraminčių susibūrimuose tenka girdėti nuomonę, kad Mažeikiuose nėra ką parodyti čia atvykstantiems svečiams.
Tik ar išties yra taip? Pagalvokime, juo labiau kad šiandien – Tarptautinė paminklų apsaugos diena.

Pakeliavus po Mažeikių rajono apylinkes susidaro įspūdis, kad to, ką turime parodyti, nerodome, o paveldas griūva. Tad ir apima toks jausmas, kad visi jau nuleido rankas arba stengiasi nieko nepastebėti.
Važinėjant po Skuodo ar Plungės rajonus džiugu matyti nuorodas į visas paveldo vietas: piliakalnius ar kitas lankytinas vietoves. Keliaujant po mūsų rajoną tokių nuorodų gausos tikrai nepastebėsime.
Dažniausiai mažeikiškių lankoma vieta – Daubarių piliakalnis, bet ir jį surasti gali tik žinantieji, nes lentelės, kaip iki jo nuvažiuoti, nėra. O jei ir nuvažiavote, jus prie piliakalnio pasitiks apiplyšusi reklaminė lenta ir stulpelis su kažkada buvusiu užrašu, kad tai kultūros paveldo objektas.
Dar viena mažeikiškių lankoma vieta – senasis Mažeikių geležinkelio tiltas. Kaip ten nueiti ar nuvažiuoti, nuorodos jokios, o ir prie tilto informacinės lentelės tikrai nerasite, nebent šiukšlintojų palikti pėdsakai akis bado…
Analogiška situacija ir prie Geidžių akmens bei kitose panašiose vietose.
Tad ar nebūtų verta susimąstyti, kaip su nedidelėmis sąnaudomis būtų galima bent nuorodas ir lenteles sutvarkyti? Kartu ir apie griūvantį paveldą pagalvoti, nes nedaug jo ir liko…
Alma Kerpauskienė

Prie Daubarių piliakalnio (kairėje) ir Geidžių akmuo. Almos KERPAUSKIENĖS nuotr.

 

Griežės dvaro liekanos. Almos KERPAUSKIENĖS nuotr.

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

17 Atsakymų į “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Paminklų apsaugos dienai – apie nesaugų paveldą”

 1. :) parašė:

  Tai kad paspruko.

 2. Neringai parašė:

  Zinoma ,kad taip pigiau priduodant reikia 0.56 centus moketi uz 1 kg ,o tokios padangos sveria patikek :)
  Tiesa ,o tai kodel ta nuotrauku autore nenufotkino to dzipo nr su tais veikejais?

 3. Neringa parašė:

  Na gerai, dė ant ko tos padangos anksčiau buvo uždėtos, nesiginčiju:), tiesiog faktas, kad anot nuotraukų autorės, jas atgabeno ir metė lauk džipo turėtojai. Ką jau čia padarysi, kad lengviau į upę išgrūst, nei nuvežt į specialią atliekų aikštelę. Tiksliau ne lengviau, o pigiau matyt.

 4. Neringai parašė:

  Gerai tas dzipas turetu atrodyti su tokiom padangom :)

 5. Neringa parašė:

  O gal prabangaus džipo, iš kurio tas padangas patyliukais metė, bet buvo „apšvitinti“ fotoaparato blykstės ir teko greit sprukt iš įvykio vietos?:)

 6. to is Bugeniu parašė:

  ir ne bet kokios ,o vilkiko.100procentu cia koks nors vilkika turintis vadyla-pidry.. taip pasielge.

 7. Iš Bugenių parašė:

  Na bet ir protas išpindėjusių, išnaglėjusių ir labai jau liberalių mažeikiškių padangas mesti į Ventos upę. Argi tai ne bolševimo sindromas yra mus apsėdęs?

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  atsiprasau Santarves uz pasisakymus ,nuotraukos vel atsirado.

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Viskas aisku su jumis 2012-04-19 10:37:42
  Santarve duod vaizdu, iseme straipsni kur buvo su senamiescio gatviu rekonstrukcijom,kur keleme klausyma del brukio likimo.nei nuotraukos nebera su uzrasu kur bus dedami akmenys nei komentaru.dingo kaip i vandeni. va tau ir laisvas zodis.

 10. Herr Buknaitis parašė:

  O kodėl jūs manote, kad aš nieko nematau? Matau, žinoma, kai išsipagirioju ir kur kas daugiau negu tamsta. Matau kaip atstatomi von Bock’ų rūmai Dautaruose, bet nusispjauta į Holzmann’o rūmus Ruzguose, niekam nerūpi Žemalės von Gross’o dvaro rūmai ir pan. Sveikintina, kad atstatomas senamiestis – seniai reikėjo. Bet žinok, kad tas senamiestis atstatomas už europiečių babkes, o ne už mažeikiškių. Bet iš tikro, pagalvok pats, esi gi blaivininkas – padėtis tai tragiška ir nepūsk čia arabų, Nebevaikščiok su tamsiais akulioriais, nebebalsuok už bolševikus ir kur kas plačiau ir giliau žvelk. Vien koks prišnerkštas Tirkšlių parkas – tiesiog baisus šiukšlynas, kur velnias ir ragus susiteptų. Tokio apsileidimo Mažeikių apskrityje seniai bebūta, gal tik koriko Muravjovo laikais.

 11. Arvis Buknaitiškis parašė:

  vėjus tu kalbi, Münchausen iš Bugenių….. matai pro langą tuos kiaulių kompleksus ir daugiau nieko turbūt nematai. Kad ir ta pati Šerkšnė pro Bugenius tekanti yranuostabi, o tas apgriuvęs malūnas, tiksliau, jo užtvanka, irgi grožis neeilinis …
  Pasidairyk plačiau, jei akys dar atmerktos, neyužvirtusios nuo pigaus samagono, turėtum gražių dalykų pamatyt: kaip baigiamas sutvarkyti Mažeikių senamiestis, kaip šiltinami, restauruojami ,,sovietmečio paveldo“ pastatai, mokyklos, ir dar daug daug ko…

 12. Münchausen iš Bugenių parašė:

  Ko norėt, juk Mažeikių valdžioje beveik visi bolševikai milijonieriais patapę. Jiems tik asmeninė nauda, o ne paveldas terūpi, tiesa?

 13. Saulius parašė:

  Dekui uz info

 14. Sauliui parašė:

  Stovi ir neblogai iš išorės atrodo, turint omenyje, kad tiek metų buvo visiškai neprižiūrimas iki šiokio tokio konservavimo. Gražiai matosi nuo naujojo geležinkelio tilto per Ventą. Galima padaryt labai gerų foto. Važiuoti geriau reikia taku palei geležinkelį nuo Algirdo pervažos.

 15. Vardas (privalomas) parašė:

  Va va, esu vietinio turizmo entuziastas ir tokią problemą buvau iškėlęs privačiame pokalbyje su Mažeikių verslo ir turizmo informacijos centro darbuotoju prieš 3 metus. Rezultato jokio. ;D. Skuodo rajonas neatsilieka nuo broliukų Latvių ir Estų. Pas kaimynus galima rasti visą info apie kultūros ir gamto paveldo objektus, o pas mus net Mažeikių r. savivaldybės tinklalapyje turizmo informacija pateikta nepilna arba su klaidomis.

 16. Saulius parašė:

  Kai mazas buvau teko pabuvoti prie gelezinio tilto ir ne karta,kazin kaip jis ten ar bestovi?ar imanoma privaziuoti?reiks nulekti kai pradzius keliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto