***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Patirties sėmėsi Kretingoje

Kretingoje dirbantį A. Žilį mūsų rajono pedagogai surado neatsitiktinai: parengęs autorinę dalijimosi darbo patirtimi programą, ją kretingiškis yra pateikęs Mažeikių švietimo centrui. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mažeikių meninio ugdymo pedagogės susitiko su talentingu Lietuvos chorvedžiu, kompozitoriumi, pedagogu ekspertu Aloyzu Žiliu.

Stebėjo atviras pamokas

Kretingos darželyje-mokykloje „Žibutė“ kompozitorius pasidalijo pedagoginio darbo patirtimi – vedė seminarą „Muzikiniai įgūdžiai, praktinė patirtis, praktinis žinių taikymas“.
Atvykusios į svečius mažeikiškės stebėjo atviras pamokas I ir IV klasėse bei jaunučių choro repeticiją.
„Mus nustebino vaikų muzikavimo gebėjimai, muzikos teorijos žinios, choro atliekamų kūrinių gausa, švari intonacija, išraiškingas atlikimas, sceninė kultūra“, – po renginio sakė jo dalyvės.
Kretingoje dirbantį Aloyzą Žilį mūsų rajono pedagogai surado neatsitiktinai: parengęs autorinę dalijimosi darbo patirtimi programą, ją kretingiškis yra pateikęs Mažeikių švietimo centrui.
Su pedagogu anksčiau yra tekę susitikti ir Mažeikių aukštesniųjų klasių muzikos mokytojams.

Pademonstravo rezultatus

„Savo programoje labiausiai akcentuoju praktinę veiklą – vokalo formavimą: man svarbu garsas, diapazonas, kūrinių išraiška bei teatrinių priemonių taikymas. Remdamasis savąja metodika, vaikus išmokau daug daugiau, negu to reikalauja programa. Ir visa tai be jokio spaudimo, prievartos – nuoseklus ir sistemingas darbas vyksta natūraliai,“ – savo pamokose taikomą metodiką apibūdino A. Žilys.
Jis specialiai parinko pademonstruoti darbą I ir IV klasėse, kad būtų matyti, kokių rezultatų pasiekiama per kelerius metus.

Tikisi tolesnio bendradarbiavimo

Seminaro metu švietimo darbuotojos ne tik įgijo naujų žinių, bet ir patyrė įspūdžių, jų pasisėmė ekskursijoje po Kretingos bažnyčią, pabendravusios su broliu Bernardu, pasigrožėjusios Žiemos sodu. Buvo aptartos ir tolesnio bendradarbiavimo galimybės.
Mažeikių metodinio būrelio narių vardu išvykos dalyvės dėkojo kolegėms Romai Skirmontienei ir būrelio pirmininkei Dianai Varapnickienei už pastangas organizuojant šį susitikimą.

Mažeikių meninio ugdymo pedagogių metodinio būrelio narė Nijolė Šiaulienė

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto