***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Prezidentūroje apdovanoti pikeliškiai

Pikeliškiai kūrė pasveikinimą Vasario 16-osios proga. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Antradienį Istorinėje Prezidentūroje Kaune apdovanojami Pikelių pagrindinės mokyklos mokiniai. Pikeliškiai tapo šalies konkurso „Pasveikinkim vieni kitus“ nugalėtojais.
Kaip sekėsi kurti sveikinimą, su „Santarve“ įspūdžiais dalijasi patys mokiniai.

Dalyvauti paragino mokytoja

Mes, Pikelių pagrindinės mokyklos dešimtokai, esame labai draugiški, veiklūs ir kūrybingi. Nuo penktos klasės turime išpuoselėtas etninių švenčių tradicijas, o norėdami pažymėti valstybines šventes, kiekvienais metais ieškome naujų formų, kad šventė tarsi pakylėtų ir būtų įsimintina, nenuobodi, kad jaunam žmogui prasmingai skambėtų žodžiai apie Tėvynę ir Laisvę.
Šįkart, paraginti mokyklos direktoriaus pavaduotojos M. Pukštienės, nutarėme dalyvauti Istorinės Prezidentūros Kaune organizuotoje akcijoje „Pasveikinkim vieni kitus“, skirtoje Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai pažymėti.

Kiekviena klasė gavo po užduotį

Pasitarę su auklėtoja V. Mažoniene ir informacinių technologijų mokytoju M. Naruta, pasirinkome vaizdo sveikinimo formą. Norėjome, kad visos klasės įneštų savo indėlį ir tokiu būdu geriau suvoktų šios šventės svarbą.
Taigi, apgalvoję būsimo vaizdo klipo siužetą, paskirstėme klasėms užduotis.
Pradinių klasių mokiniai, padedami savo mokytojų K. Liutkuvienės, R. Songailienės ir G. Šadauskienės, piešė piešinukus, labai išmoningai papuošė mokyklos langus, berniukai darė vėliavėles, o mergaitės – karūnėles, mokėsi eilėraštukų.
Penktokai patys kūrė savo eiles, šeštokai rinko patarles apie Tėvynę, septintokai kūrė šūkius, aštuntokai – plakatus, devintokai rinko posakius apie laisvę ir Tėvynę.
Norėdami sukurti šventę sau ir brangiems žmonėms, visi mokiniai darė sveikinimus, skirtus Vasario 16-ajai.

Įdėjus daug darbo – 6 minučių trukmės klipas

Prasidėjus darbų įkarščiui, užpuolus vasario šalčiams, teko vienam dirbti už kelis. Atlikus užduotis, reikėjo filmuotis ir sumontuoti vaizdo ir garso dermę jungiantį klipą.
Patirties tokiame darbe niekas neturėjome, visa filmavimo aparatūra buitinė, o mes, spaudžiant šalčiui, net keletą valandų kūrėme pagrindinius vaizdo montažus lauke.
Po to daugybę kartų užtrukęs įgarsinimas ir, žinoma, labai kruopštus, ilgas paties vaizdo klipo kūrimas.
Čia, negailėdamas laiko, visokeriopai mums padėjo mokytojas M. Naruta. Darbas, jungiantis visus mokinius, buvo didelis, filmavimas truko visą dieną, o vaizdo klipas – juk vos šešių minučių. Buvo gera proga pajusti saldžiųjų vaisių kartoką šaknų skonį.
Vaizdo klipą išsiuntėme į Kauną, nieko nesitikėdami.

Sulaukėme ženklų

Svarbiausia, kad per jungtinį kultūros namų ir mokyklos koncertą, skirtą Valstybės atkūrimo dienai, galėjome pasveikinti vieni kitus, sukūrę kitokią šventimo formą.
Labai vėjuotą vasario 15-osios dieną mūsų auklėtojai, einančiai į šventę su trispalvių balionų puokšte, įsisukęs sniego vėjapūtis išplėšė kelis balionus ir nuskraidino į dangų – turbūt kaip sveikinimą šalčiu spindinčiom žvaigždėm ir brangiems žmonėms, kurių tarp mūsų jau nebėra.
O gal tai buvo kitas ženklas? Ženklų, kaip ir nuojautų, moksliškai neįrodysi, bet Pikelių pagrindinės mokyklos sukurtas sveikinimas vaizdo kategorijoje iš 32 atsiųstų į Istorinę Prezidentūrą Kaune laimėjo pirmąją vietą. Valio!

Pikelių pagrindinės mokyklos dešimtos klasės mokinė Monika Mažonaitė

PAPILDYTA

Toje pačioje vaizdo sveikinimų kategorijoje trečią vietą laimėjo ir Mažeikių Senamiesčio pagrindinė mokykla.
Istorinės Prezidentūros Kaune salėse eksponuota daugiau kaip tūkstantis įvairių Valstybės atkūrimo dienai skirtų sveikinimų.
Lankytojai rinko pačius geriausius sveikinimus 3 kategorijose: teksto, teksto su apipavidalinimu ir vaizdo.
Gausiausiai sveikinta teksto su apipavidalinimu kategorijoje – gauta per 1000 sveikinimų. Vaizdo sveikinimų gauta 32, o tekstinių sveikinimų – 61. Ketvirtojoje, garso kategorijoje, gautas tik vienas sveikinimas.

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

One Reply to “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Prezidentūroje apdovanoti pikeliškiai”

  1. Gintautas parašė:

    Nieko nesupratau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto