***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Poezija domisi gausus būrys viekšniškių

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Viešosios bibliotekos Viekšnių filiale vyko literatūrinis vakaras „Viekšniuose – poezijos ruduo 2012“.
Antrus metus vystančiame renginyje dalyvavo per septyniasdešimt viekšniškių kūrėjų ir poezijos mylėtojų.

Gausus jaunųjų būrys

Renginio organizatoriai dalyvius ir lankytojus pasveikino gausiai susirinkus, pasidžiaugė, kad antrus metus labai mielai atsiliepia į pakvietimą dalyvauti Viešnių gimnazijos jaunieji „poetukai“, vedami savo mokytojų ir tėvelių.
Muzikinį žodį tarė Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos moksleiviai Paulius Jadenkus ir Algimantas Bružas, pučiamaisiais instrumentais atlikę kelis kūrinėlius ir taip renginiui suteikę šventinės nuotaikos.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mokytojas ir poetas Algis Voveris pasidalijo naujausiomis eilėmis, skirtomis vaikams, pasekė savo kūrybos pasakų, padainavo porą dainų ir pakvietė jaunuosius poetus lankyti Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklą.
Po muzikinės dalies savo kūrybos eilėraščius buvo pakviesti skaityti Viekšnių gimnazijos moksleiviai, kurių šiame renginyje buvo tikrai daug. Daugiau nei keturios dešimtys pradinių klasių mokinių skaitė savo eilėraštukus apie mokyklą ir draugus, apie juos mokančius pedagogus, apie seses ir brolius, apie mamas, tėčius, apie augintinius… Tarp aukštesniųjų klasių mokinių drąsuolių atsirado mažiau. Tačiau labai džiugu, kad įsijungė jaunimas.
Viekšnių literatų klubo „Iš širdies“ poetai: Teofilis Januškevičius, Adolfas Kolbergas, Marija Liebienė, Irena Monika Praspaliauskienė, Leonardas Pušinskas ir Algis Voveris, skaitė savo kūrybos eiles. Maironio eiles deklamavo dažnas Viekšnių bibliotekos renginių svečias – mokytojas senjoras Bronislovas Simonaitis.

Noriu padėkoti ir pasidžiaugti

Apibendrindama įvykusį vakarą norėčiau tarti nuoširdų ačiū. Labai džiaugiuosi, kad subrendę ne tik kūryba, bet ir amžiumi Viekšnių literatų klubo „Iš širdies“ poetai, nors ne visada būdami stiprios sveikatos, vis tiek dalyvauja renginiuose, dalijasi savo kūryba su miestelio visuomene. Taip pat džiugina aktyvus jaunųjų poetukų dalyvavimas, nes tai leidžia galvoti, kad poetų Viekšniuose tikrai bus ir ateityje. Dėkoju Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos mokiniams ir mokytojams. Jie aktyvūs visų mūsų renginių dalyviai, bendradarbiai.
Džiugu ir tai, kad viekniškiams reikia tokių suėjimų, poezijos skaitymų. Gausus būrys, susirinkęs į šią poezijos šventę, liudija, kad Viekšniai – šviesių žmonių ir meno gerbėjų kraštas.

Sniegina Chriščinavičienė,
renginio organizatorė

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto