***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Poezijos popietė Krakiuose

Asmeninio archyvo nuotrauka

Naujųjų metų pirmąjį mėnesį Krakių pagrindinėje mokykloje užbaigė nuostabi pažintis, sušildžiusi mokyklos bendruomenės gyvenimą. Praėjusį penktadienį, sausio trisdešimt pirmąją dieną, mokykloje surengta ilgametės Tirkšlių vidurinės mokyklos geografijos mokytojos Almos Krapauskienės kūrybos popietė. Tai mokytoja, turinti Dievo dovaną kalbėti eilėmis.
Popietėje dalyvavo mokyklos mokytojai ir mokiniai. Jau po pirmojo meniškos prigimties buvusios mokytojos eilėraščio – prisistatymo visi nuščiuvo ir įdėmiai klausėsi. A. Krapauskienės visi eilėraščiai – apie save, išjausti, išgyventi asmeninės patirties. Poezijos tematika išties įvairi: nuo padavimo apie gimtinę Ignaliną, tėviškės gamtos ir buities vaizdų, studijų metų Vilniuje iki švelnios nuotaikos gaubiamo išsisakymo apie žmogaus gimimą ir buvimo žemėje prasmę: meilę tėveliams, vyrui.
Poezijos popietėje mokiniai turėjo galimybę būti ne tik stebėtojai, bet ir dalyviai. Viešnia jiems  pateikė užduotis: suskaičiuoti, kiek eilėraščių pasakyta susitikimo metu (tai nebuvo paprasta, nes eilės liejosi kaip iš Gausybės Rago) ir sugalvoti klausimų iš eilėraščių turinio. Taip ugdomas mokinių kūrybingumas, iniciatyvumas, noras pirmauti tęsiant projekto „Kūrybinės partnerystės“ veiklą.
Susitikimo pabaigoje poezijos autorė mokiniams ir mokytojams padovanojo savo eilėraščių knygeles ir piešinius, o mokyklai – pačios tapytą, saulės nušviestą žiemos peizažą.
Išsiskyrėme šio įspūdžio sužavėti ir pakerėti. Be galo dėkingi nuostabiai viešniai, su viltimi susitikti dar kartą.

D. Kasčiūnienė
Lietuvių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*