***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Prevencinė pamoka pradinukams „Būk saugus“

Mokyklos archyvo nuotr.

Daug dalykų, kurie mums praverčia ateityje, mes išmokstame vaikystėje. Saugus elgesys gatvėje ir pirmosios žinios, gautos mokykloje, padeda formuoti vaiko pasaulėžiūrą, įgūdžius ir suvokimą apie saugumą kelyje ir nuo ko tai priklauso.

Vykdant saugaus eismo prevenciją pradinių klasių mokiniams Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėje mokykloje lankėsi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio specialistė Roma Antanavičiūtė. Susitikimo tikslas – suteikti vaikams žinių apie saugų eismą einant į mokyklą ir grįžtant į namus, traumas, nelaimingus atsitikimus ir kaip jų išvengti. Vaikams smagių įspūdžių suteikė policijos bičiulio Amsio filmukų peržiūra, kuriuose Amsis mokė būti visus ir visur saugius, saugoti save ir savo artimuosius bei draugus.

Mokyklos archyvo nuotr.

Vaikai noriai bendravo su policijos specialiste, kuri jiems negailėjo naudingų patarimų, priminė, kaip saugiai pereiti gatvę, joje nežaisti, nebėgioti, nuo kada galima savarankiškai važiuoti dviračiu, domėjosi, ar vaikai turi atšvaitus.
Bene labiausiai  pradinukų buvo laukiami kinologas Tomas Taurinskis ir jo augintinis policijos tarnybinis šuo – vokiečių aviganis Attilas. Šuo ieškojo narkotinių medžiagų, pamesto daikto, vaikai žavėjosi šuns paklusnumu, vikrumu, komandų vykdymu. Kinologas papasakojo vaikams apie šuns dresavimą ir dresuotojo darbą, paaiškino, kaip saugiai elgtis pamačius svetimą šunį. Vaikai apžiūrėjo ir matavosi asmens sulaikymo pratyboms skirtą neperkandamą specialiąją uniformą.
Nijolė Mažeikaitė,
socialinė pedagogė

Mokyklos archyvo nuotr.

Mokyklos archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto