***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Saugaus interneto savaitė 2014 – Ukrinuose

Asmeninio archyvo nuotrauka

Ukrinų biblioteka prisijungė prie Saugesnio interneto savaitės 2014 iniciatyvos, padėdama savo bendruomenei jaustis saugesnei internetinėje erdvėje. Šios savaitės metu bibliotekoje buvo rekomenduojami įvairūs leidiniai apie saugų ir draugišką internetą, siūloma pasidomėti elektroninėje erdvėje pateikiama informacija, dalijami lankstinukai „Kad mūsų vaikai būtų saugesni internete“ su patarimais tėvams.
Vasario 12 d. įvyko susitikimas su AB „Swedbank“ Vakarų Lietuvos filialo Mažeikių klientų aptarnavimo centro atstovais, kurie papasakojo apie asmeninį finansų tvarkymą. Susirinkę moksleiviai ir suaugę Ukrinų kaimo bendruomenės nariai jiems uždavė daug klausimų. Suaugusieji klausinėjo, ar saugu naudotis elektronine bankininkyste, pirkti internetu. Moksleivius domino, nuo kada jie gali atsidaryti sąskaitą banke ir naudotis banko kortele, studijų paskolomis. Svečiai, atsakę į visus klausimus, padėkojo už pakvietimą atvykti ir bibliotekai padovanojo Peter H.  Diamandis, Steven Kotler knygą „Gausos amžius“.
Vasario 13 d. įvyko popietė „Kurkime geresnį internetą kartu!“ Popietėje dalyvavo Ukrinų pagrindinės mokyklos pradinių klasių vaikai ir mokytojos J. Šiaulienė, G. Karčekovienė.  Bibliotekininkė pradinukams papasakojo, ką jie turi žinoti apie saugų ir atsargų elgesį internete. Trumpai priminė apie internete tykančius pavojus – virusus, kaip jų išvengti. Vaikai pakviesti žaisti linksmą žaidimą „Pagauk virusą“, kurio nugalėtojai apdovanoti sąsiuviniu su patarimu, kaip internete būti atsargiam.
Daug diskusijų sukėlė trumpų vaizdo siužetų peržiūra internete apie tai, kaip elektroninėje erdvėje bendraujama nesaugiai, per daug viešinama savo asmeninė informacija. Moksleiviai įdėmiai žiūrėjo pamokomus filmukus ir nusprendė peržiūrėti savo „Facebook“ paskyrą, sumažinti nežinomų draugų skaičių ir, tikino, pasimokę iš filmukuose pateiktų siužetų. O kad visi drauge galėtų kurtį geresnį internetą, vaikų paprašyta pranešti apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą informaciją internete, kuri bus patikrinama ir perduodama atsakingoms institucijoms. Popietės pabaigoje, atlikus testą „Ar esi saugus internete?“, buvo akivaizdu, kad vaikai įdėmiai klausėsi, nes teisingai atsakinėjo į teste pateiktus klausimus. Aktyviausiai, teisingiausiai  atsakiusieji – apdovanoti prizais.

Valda MURAVJOVIENĖ
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Asmeninio archyvo nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto