***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Sediškių mamų pusdienis be rūpesčių

Kelionės akimirkos. Nuotraukos iš asmeninio albumo

Keturiolika mamų iš Sedos lankėmės Platelių nacionaliniame parke.

Organizavo gimnazijos pedagogės

Mamos kiekvieną dieną išlydi savo vaikus į ugdymo įstaigas, namuose paskęsta kasdienėje rūpesčių ir darbų rutinoje. Jos visą savo meilę atiduoda šeimai, vaikams. Augindamos po keletą vaikų, mamos mažai laiko skiria sau – savišvietai, kelionėms.
Vieną rudenišką dieną Sedos gimnazijos specialioji pedagogė Laimutė Mažrimienė ir socialinė pedagogė Sigita Varapnickienė nutarė joms organizuoti ekskursiją į Platelių nacionalinį parką. Nors rudeninis lietus ir vėjas nuo medžių plėšė paskutinius lapus ir ne kiekvienas išdrįso tokiu oru iškišti nosį laukan, tačiau keturiolikos motinų iš Sedos jis neišgąsdino. Palydėjusios savo vaikus į gimnaziją ar darželį, jos buvo pasirengusios kelionei.

Kelionės akimirkos. Nuotraukos iš asmeninio albumo

Susipažinome su Platelių istorija

Važiuodamos grožėjomės gražiais rudeniškais Platelių nacionalinio parko vaizdais. Plateliuose aplankėme Platelių dvaro svirną, kuriame įrengtas muziejus.
Gidė, vedžiodama mus po XIX a. pastatą, supažindino su Platelių dvaro istorija, senųjų Platelių, Pilies salos praeitimi.
Pamatėme archeologinius radinius, rastus Pilies saloje bei Šventorkalnyje. Nustebome tokiame mažame miestelio muziejuje pamačiusios vietinių žemaičių krašto etnoekspozicijas, senosios liaudies skulptūros rinkinius, namų apyvokos rakandus.

Idėjos Užgavėnėms

Neseniai įrengtoje gamtos ekspozicijos salėje klausėmės paukščių balsų, apžiūrėjome gamtinius eksponatus. Buvusioje dvaro arklidėje apžiūrėjome pirmą Lietuvoje Užgavėnių muziejų, kuriame pristatoma Žemaitijoje tradicinė Užgavėnių šventė.
Pasak gidės, „Vyti žeima iš keima reikia gražiai pasipoušus, kaukiu antra meta iš eilės nesidieti, krėsti špuosus šykštiems gaspaduoriams“.
Pasidžiaugėme gražiai išdrožtomis medžio meistrų, vietos mokyklos vaikų padarytomis bei nertomis kaukėmis. Jų muziejuje yra per 250.
Pamačiusios muziejuje eksponuojamas kaukes, sediškės pasižadėjo Užgavėnių šventei pasipuošti originaliomis savo darbo kaukėmis.
Apsilankėme ir Šaltojo karo muziejuje Plokštinės miške.

Valerija Rumbutienė

Kelionės akimirkos. Nuotraukos iš asmeninio albumo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto