***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Sedoje paminėtas išeivijos poetas A. Mackus

Sediškiai paminėjo išeivijos poeto Algimanto Mackaus jubiliejų. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos filiale vasario 27 dieną vyko literatūros vakaras „Sniegas nukritęs žemei ir man baltuoja…“

Renginyje dalyvavo Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos mokytoja Edita Kleinauskienė, keletas literatų klubo „Varduva“ narių, Sedos miesto bibliotekos aktyviausi skaitytojai, poezijos gerbėjai.
Literatūros vakaras buvo skirtas išeivijos poetui Algimantui Mackui atminti. Jam šiemet vasario 11 d. būtų sukakę 80 metų.
Tai žymiausias bežemių kartos atstovas, vadinamosios neornamentuotos kalbos poetas. 1964 m. gruodžio 28 d. jis tragiškai žuvo automobilio katastrofoje Čikagoje.
Susitikime buvo prisimintos Algimanto Mackaus eilės, gražiausi ir įsimintiniausi jo posmai. Renginį pradėjo vyresnioji bibliotekininkė Loreta Mickienė, perskaitydama eilėraštį „Sniegas baltavo ir man“ iš jo poezijos rinktinės „Trys knygos“.
Ji supažindino renginio dalyvius su poeto gyvenimu ir kūryba, susirinkusieji kalbėjo apie laikinumą šioj žemėj, apie tikėjimą, apie reikalingumą vienų kitiems, apie poeziją, verčiančią mąstyti giliau. E. Kleinauskienė literatūros vakarą užbaigė Vytauto Kavolio žodžiais, ištartais prie rašytojo kapo: „Nemiršta nereikalingieji. Tai galioja visiems, nes kiekvienas žmogus kažkam reikalingas.“

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Sedos filialo vyresnioji bibliotekininkė Loreta Mickienė

 

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

Sediškiai paminėjo išeivijos poeto Algimanto Mackaus jubiliejų. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Sediškiai paminėjo išeivijos poeto Algimanto Mackaus jubiliejų. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

One Reply to “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Sedoje paminėtas išeivijos poetas A. Mackus”

  1. Hema parašė:

    Em, o kas sakė, kad blogas = asmneinė erdvė? :) Tai net teisiškai neaišku, siūlau paskaityt Liutauro įrašiuką apie tai. Paprastai sakant, šiuo atveju aš ne ant tavo žolės komentuoju, o vidury miesto, ir tu manęs užčiaupti neturi teisės. Tas ypač galiotų viešų asmenų blogams (ala prezidentams). Ir iš to, ar tai asmneinė erdvė, ar vieša, kyla ir daug kitų išvadų, ne tik komentarų. Pvz., aš galiu šnekėti absoliučius vėjus, netgi įžeidinėti ką nors, jei tai darau privačiai. Mano, kaip informacijos skleidėjo, patikimumas irgi gerokai krenta (čia jau kartojuos). Ir galima dar N dalykų prigalvoti.Laisves užtikrinti turi ne valdžia, laisves turim užtikrinti mes patys. Cenzūruoti galiu ir aš, jei laikau savo blogą vieša erdve, kaip gali ir laikraščiai (see Corporate censorship in WP). Galbūt kai kuriais atvejais aš nebūsiu pripažintas kaltu prieš įstatymus, bet vat būtent tos moralinės sudedamosios matau čia visai nemažai ;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto