***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Sedos Vytauto Mačernio gimnazija – inovatyvi mokykla

Nuotraukoje projekto „Mokykla ateičiai“ komanda: chemijos mokytoja Zina Tenienė, spec. pedagogė Inga Ramoškienė, l. e. direktoriaus pareigas Aušra Kazlauskienė, informatikos mokytojas Artūras Krūtinis.

Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos mokytojų komanda dalyvauja skaitmeniniuose mokymuose pedagogams „Samsung mokykla ateičiai“. Šio projekto pabaigoje viena mokykla bus apdovanota prizu – naujausiomis „Samsung“ technologijomis už 10 000 eurų.
Dėl tokio prizo verta varžytis, tuo labiau kad mūsų gimnazija visada atvira naujovėms, joje dirba kūrybingi mokytojai ir mėgstantys iššūkius mokiniai. Ir kas gali pasakyti, kad esame „kaimiečiai“, bijantys civilizacijos naujovių! Priešingai, mes siekiame inovacijų, norime tapti viena išmaniausių mokyklų Lietuvoje. Ambicijų ir ryžto mums netrūksta! Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos mokytojų komanda, grįžusi iš „Samsung mokykla ateičiai“ mokymų, sukūrė gamtos mokslų tinklaraštį BioFiCh. Mokytojai tinklaraštyje pasidalija įdomia, su dalyku susijusia, medžiaga. Mokiniai turi galimybę ją komentuoti.  L. e. direktoriaus pareigas Aušra Kazlauskienė džiaugiasi, jog šiame projekte galima pasisemti kūrybinių idėjų pamokoms, naujų vėjų pedagoginiam darbui įneša susitikimai su įdomiais ir žinomais savo sričių ekspertais.
Mokykloje mes naudojame socialinius tinklus, kuriame tinklaraščius, įdomias pretenzijas. Mokslininkai ištyrė, kad mes mokome Z kartą, t. y. kartą, kuri skaitmeninių technologijų srityje žino daug daugiau negu mokytojai. Kad neatsiliktume nuo jų, kad gebėtume su mokiniais rasti bendrą kalbą, mums, mokytojams, reikia intensyviai tobulinti savo skaitmeninius gebėjimus ir taikyti pamokose įvairias išmaniąsias naujoves, kurios jau yra kasdienybė pažangiausiose Vakarų ir Skandinavijos mokyklose. Projekto „Samsung mokykla ateičiai“ pagrindinis tikslas – kurti mokyklose kūrybišką ir šiuolaikišką mokymosi aplinką.
Mūsų gimnazijos mokytojų komanda kartu su kitais atranką perėjusiais Lietuvos kolegomis penkis mėnesius nemokamai tobulins skaitmeninius įgūdžius. Mes manome, kad kompiuteris, išmanieji telefonai, kitos
skaitmeninės technologijos nėra blogis – mes tik turime panaudoti tai mokymo tikslams. Projekte dalyvaujanti mūsų gimnazijos mokytojų komanda, po kiekvienos mokymo sesijos rengia seminarus kolegoms, pasidalija įgyta patirtimi. Nusprendėme, kad mokiniams patiks, o ir mums, mokytojams, bus patogu pritaikyti savo darbe socialinius tinklus (bendrauti, kelti mokomąją medžiagą, namų darbus, daryti apklausas). Tai labai patinka vaikams, nes jie – jau kitos kartos žmonės. Tą tenka pripažinti ir stengtis koja kojon žengti su civilizacijos naujovėmis. Apsnūsti negalima.

Rasa Čičirkaitė
Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto