***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Seime pristatyti židikiškių darbai

Židikiškiai moksleiviai kartu su bendraamžiais iš Lenkijos ir Latvijos Seime pristatė savo dailės darbus. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Ketvirtadienį Židikų Marijos Pečkauskaitės ir Kalnu (Latvija) vidurinių mokyklų bendruomenės bei bičiuliai iš Lenkijos Seinų bendrojo lavinimo mokyklų komplekso Seime pristatė dailės darbus. Tai – šiemet Židikuose vykusios stovyklos „Atgaja“ rezultatas.

Pasitiko trijų tautų liaudies dainomis

Svečiai, atvykę į parodos atidarymą, galėjo ne tik pasidžiaugti teatralizuotu jaunųjų Židikų mokyklos aktoriukų pristatymu, bet ir skambiomis lietuviškomis, latviškomis, lenkiškomis dainomis, išsakyti nuomonę apie dailės darbus, pabendrauti.
Parodos atidarymo šventėje malonu buvo matyti Seimo narį Juozą Oleką, Auksutę Ramanauskaitę-Skolauskienę, Jurgį Razmą, Seimo kanclerį Joną Milerį, Mažeikių rajono savivaldybės merą Antaną Tenį, administracijos direktorių Bronių Kryžių, buvusį Lietuvos šaulių vadą Juozą Širvinską ir kitus.
Parodos Seime iniciatorė buvo Seimo Parlamentarizmo istorijos ir atminties įamžinimo skyriaus vedėja Angonita Rupšytė.

Priėmė jaunųjų šaulių priesaiką

Tikimės, kad kiekvienas, aplankęs parodą, pajus dvasios pilnatvę, nes, kaip sakė Vydūnas, „niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis būna kurdamas“.
Po parodos pristatymo svečiai buvo pakviesti į Kovo 11-osios salę, kur du Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos mokiniai iškilmingai priėmė jaunųjų šaulių priesaiką. Jaunuosius šaulius pasveikino Lietuvos Šaulių sąjungos Telšių apskrities Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vadas Vaclovas Ringys.

Stovykla „Atgaja“ – jau tarptautinė

Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinė mokykla jau penkiolika metų vykdo kryptingą vaikų vasaros poilsio užimtumą. Programos metai iš metų keitėsi. Vienais metais daugiau dėmesio buvo skirta dvasiniam ugdymui, kitais metais stovyklautojai domėjosi regiono etnokultūros paveldu, dar kitais prioritetas buvo gamtamokslinis ugdymas, o pastaruosius penkerius metus vaikai kryptingai tobulina meninius gebėjimus.
Džiaugiamės, kad stovykla „Atgaja“ – jau tarptautinė meno studija. Praėjusią vasarą vaikai iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos buvo mokomi ne tik pažinti įvairias dailės technikas, bet ir domėjosi muzikos bei teatrinio meno derme.

Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Rūta Simutienė

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

Židikiškiai moksleiviai kartu su bendraamžiais iš Lenkijos ir Latvijos Seime pristatė savo dailės darbus. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Židikiškiai moksleiviai kartu su bendraamžiais iš Lenkijos ir Latvijos Seime pristatė savo dailės darbus. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

3 Atsakymai į “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Seime pristatyti židikiškių darbai”

  1. Nerijus parašė:

    Židikiškiai – šaunuoliai. Taip ir toliau darykit, garsinkit šį gražų Žemaitijos kampelį.

  2. Skaistutė parašė:

    Sudainavo daug gražiau nei mega žvaigždė A..Rimiškis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto