***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Seminaras karjeros ugdymo koordinatoriams

Seminaro „Ugdymo karjerai sistemos ypatumai ir etapai“ akimirkos – praktinė užduotis. Eglės Bučienės nuotrauka

Nuo šių mokslo metų pradžios rajono bendrojo lavinimo bei profesinio mokymo įstaigos, kuriose mokosi daugiau nei šimtas 5–12 klasių mokinių, pasirašė bendradarbiavimo sutartis ir dalyvauja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro vykdomame projekte, skirtame karjerai ugdyti. 

Programos tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas, būtinas sėkmingam mokymosi krypties, profesijos ar darbinės veiklos pasirinkimui, perėjimui iš mokymo aplinkos į darbinę aplinką, tolesnei profesinei raidai ir mokymuisi visą gyvenimą.
Kiekviena mokykla, atsižvelgdama į mokyklos bendruomenės narių poreikius, mokyklos kultūrą ir tradicijas, pedagoginio personalo kvalifikaciją ir plačias ugdymo karjerai integravimo į dalykus galimybes, kuria unikalią karjeros ugdymo sistemą.
Profesinis orientavimas vykdomas teikiant šio ugdymo, profesinio informavimo ir profesinio konsultavimo paslaugas. Mokyklos centruose dirbantys karjeros koordinatoriai vykdo įvairias veiklas, kurios skatina mokinius geriau pažinti save, pažinti karjeros galimybes, planuoti savo karjerą bei ją įgyvendinti. Mokiniai turi galimybę individualiai konsultuotis su karjeros specialistu, dalyvauti ugdymo karjerai užsiėmimuose, kurti savo karjeros planus, kurie yra veiksminga ir motyvuojanti naujovė karjeros kelyje.
Apie dvidešimt Mažeikių rajono mokyklose dirbančių karjeros koordinatorių  ketvirtadienį buvo pakviesti į Mažeikių švietimo centro organizuotą seminarą, kuris vyko Sodų vidurinėje mokykloje. Seminare taip pat dalyvavo šios srities specialistai iš Skuodo rajono.
Karjeros konsultantė, lektorė Eglė Bučienė seminaro darbotvarkę buvo numačiusi taip, kad koordinatoriai galėtų pasidalinti savo veiklos gerąja patirtimi bei išsakyti pastebėtas taisytinas projekto puses.
Nemažai laiko buvo skiriama praktiniams užsiėmimams, kurių veiklos rezultatai bus siūlomi kaip metodinė medžiaga mokyklų mokytojų ir klasės auklėtojų integravimui į ugdymo procesą.
Audrė Kristinaitytė-Mamedova,
ugdymo karjerai koordinatorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto