***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Su knyga – knygos mylėtojų rate

Asmeninio archyvo nuotrauka

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Buknaičių filiale vyko knygų skaitymo šventė „Su knyga – knygos mylėtojų rate“. Ji skirta Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos organizuojamai akcijai „Metų knygos rinkimai 2013“. Projekto tikslas – pristatyti skaitytojams naujausias knygas, paraginti domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra.
Į renginį buvo pakviesti Buknaičių kaimo gyventojai. Šių eilučių autorė priminė, kad Metų knyga renkama kasmet, nuo 2005-ųjų, taigi, jau devintąjį kartą. Gyvename knygų apsuptyje. Kasmet išleidžiamų knygų autorių, pavadinimų gausybėje, knygų viršelių margumyne nelengva pasirinkti įdomesnę, todėl literatūros ekspertų komisija kasmet pasiūlo skaitytojų dėmesiui keletą, jų nuomone, vertingesnių knygų.
Metų knygos renkamos iš trijų kategorijų: vaikų, suaugusiųjų ir poezijos. Rinkimams yra pasiūlytos šios suaugusiems skaitytojams skirtos prozos knygos: Grigorijaus Kanovičiaus „Miestelio romansas“, Aistės Kisarauskaitės „39 salto mortale“, Sigito Parulskio „Tamsa ir partneriai“, Undinės Radzevičiūtės „Žuvys ir drakonai“, Andriaus Tapino „Vilko valanda“. Renginio dalyviai vertino knygas ir dalijosi įspūdžiais.
D. Kurilavičienė, kalbėdama apie U. Radzevičiūtės knygą „Žuvys ir drakonai“, sakė, kad knygos turinys sunkiai suvokiamas, skaitydama daug svarstė, domėjosi kitų nuomone apie knygą interneto portaluose. Knygos pristatymui sakė neradusi net tinkamos citatos. Knygos pavadinime minimos žuvys, jos manymu, yra europiečiai, drakonai – kinai. Už šią knygą skaitytoja nebalsuotų, mieliau rinktųsi kitą.
B. Baltutienė, pristatydama A. Tapino knygą „Vilko valanda“, informavo, jog tai persipynęs su istorija fantastinis romanas apie Vilnių. Knygoje daug veikėjų, tekstas sunkiai skaitomas. Autorius knygą skyręs savo šeimai.
Skaičiau ir biro ašaros, teigė J. Liutkuvienė apie S. Parulskio knygą „Tamsa ir partneriai“. Skaitytoja šia knyga susidomėjo pamačiusi jos pristatymą per televiziją. Knygoje aprašoma daug žiaurių faktų apie žydų skundimus ir žudymus. Skaitytojos nuomone, knyga verta Metų knygos vardo.

Asmeninio archyvo nuotrauka

G. Valentelienei G. Kanovičiaus romanas  „Miestelio romansas“ labai patiko, jos manymu, knyga pamokanti. Veiksmas vyksta mažame Lietuvos miestelyje – Jonavoje, kur taikiai sugyveno lietuviai ir žydai. Bet istoriniai įvykiai įsisuko į Lietuvos miestelių gyventojų likimus. Skaitytoja pasiūlė balsuoti už šią knygą.
Susirinkusiesiems taip pat pristatyta A. Kisarauskaitės knyga „39 salto mortale“. Ši novelečių, labiau primenančių miniatiūras, knyga sunkiai skaitoma. Skaitant atrodo, tarsi pasakotojai nėra su kuo pasikalbėti. Herojų pasaulyje nuolatos kažko stinga, ypač gebėjimo išklausyti kitą žmogų. Malonu buvo stebėti, kad moterys knygų pristatymui buvo pasiruošusios, perskaičiusios knygas analizavo, diskutavo.
Išklausę visų nuomones, daugiausiai balsų skyrėme G. Kanovičiaus knygai „Miestelio romansas“, 1 balsas atiteko A. Tapino knygai „Vilko valanda“. Buvo balsuojama ne tik renginio, bet ir visos akcijos metu. Maloniai praleidome laiką, pasišildėme arbata, pabendravome ir palinkėjome vieni kitiems gerų susitikimų per kitus Metų knygos rinkimus.
Daugiausiai skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2014 metų vasario mėnesį. Nekantraudami lauksime, ar sutaps mūsų bibliotekos skaitytojų nuomonė su visos Lietuvos skaitytojų įvertinimu.

Valerija BENIUŠIENĖ
Buknaičių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto