***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Sveiką maistą darželinukai gaminosi patys

Nuotrauka iš darželio archyvo

Mažeikių rajono Tirkšlių darželio „Giliukas“ auklėtojos suorganizavo grupėse ypatingą rytmetį „Sveika ir skanu, kai pats gaminu“. Šis renginys rengiamas pirmą kartą, nes įstaiga tapo gamtosauginių mokyklų programos nare ir tuo renginiu norėjo paminėti tarptautinę Gamtosauginių mokyklų dieną („World Day of Action“).

Veiklų metu vaikams suprantama kalba ir patrauklia forma buvo pateikta informacija apie sveiką mitybą ir gyvenseną. Vaikai buvo supažindinti su produktų įvairove, jų naudingomis savybėmis ir svarba žmogaus gyvenime.
Kad geriau įsisavintų žinias, ugdytiniai atliko praktines užduotis: dėliojo sveiko maisto korteles, klijavo specialią maisto pasirinkimo piramidę, gamino patiekalus iš sveikų maisto produktų.
Visi buvo nustebinti grupės vaikų ir auklėtojų išmone ir originalumu. Patiekalai žavėjo skoniu, kvapais, spalvomis. Patys mažiausieji turėjo galimybę paragauti natūraliai spaustų šviežių sulčių, patys dalyvavo sulčių spaudimo procese, galėjo palyginti jų skonį su pirktų parduotuvėje.
Vyresni vaikai gamino ypač sveikus sumuštinukus, minkė sveikuolių pyragą. Ypač išradingai atrodė „ežiukai“ iš kriaušių ir vynuogių.

Nuotrauka iš darželio archyvo

Priešmokyklinukai buvo aktyviausi. Jie gražiai pasiruošė vaisių salotų gaminimui, patys pjaustė vaisius ir dėjo į dubenį, maišė su jogurtu. Kai darbas buvo baigtas, susitvarkę darbo vietas sėdo prie stalų, ragavo ir aptarė, iš kokių vaisių buvo pagamintos salotos. Po aptarimo vaikai skubėjo žiūrėti mokomojo filmo apie sveiko maisto piramidę.
Renginiu visi labai džiaugėmės, nes ugdytiniai dirbo noriai ir su užsidegimu. Manome, kad ši diena bus tradicinė ir ją paminėsime kiekvienais metais vis nauju renginiu.
Rasa Rimkūnienė
Tirkšlių darželio „Giliukas“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Nuotrauka iš darželio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto