***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Te išsineša viską, kas bloga…

Nuotrauka iš darželio archyvo

Puoselėdami etnokultūrines tradicijas, mūsų  darželio vaikai šventė Užgavėnes. Kaip žinia, Užgavėnės – žiemos varymo šventė, su didelėm linksmybėm, šmaikštavimais, triukšmavimais, šėlionėmis… Tai diena, pilna įvairių burtų, apeigų ir papročių.

Nekantriai laukdami šios šventės, vaikai patys gaminosi kaukes iš kartono. Jas spalvino, puošė  įvairiomis detalėmis. Ruošdamiesi Užgavėnėms, mokėsi dainelių, ratelių, žaidimų, susipažino su papročiais ir tradicijomis.
Išaušus Užgavėnių rytui, apsitaisę įvairiais aprėdais, pasidabinę karoliais ir užsidėję savo pagamintas kaukes, susiderinę „muzikos instrumentus“, išėjome į lauką. Pilnas darželio kiemas šurmuliavo „žydukų“: gydytojas, ragana, ožka, čigonai, muzikantai. Šaukdami, rėkaudami skandavo: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“.
Netikėtai pasirodę Kanapinis ir Lašininis surengė tikrą mūšį. Lašininis – žiemos ponas, nenori pasiduoti Kanapiniui – pavasario ponui. Kanapinis, nors ir plonas, bet stipresnis ir nugalėjo Lašininį.
Kanapinis pasiūlė visiems būti geriems, draugiškiems ir darbštiems. Išlydėdami iš kiemo Lašininį, siūlėme jam kartu išsinešti ir mūsų blogus darbelius…
Natalija Vainutienė,
Neringa Jurkienė
L.d. „Saulutė“ auklėtojos 

Nuotrauka iš darželio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto