***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Ukrinuose liejosi žemaitiška šnekta

Ukrinų pagrindinėje mokykloje renginys Tarmių metams paminėti. Autorės nuotr.

Savaitgalį, iškritus pirmam ir tokiam gausiam sniegui, Ukrinų pagrindinėje mokykloje įvyko mokinių tėvelių susirinkimas.

Vaikai ir mokytojai pasitiko tėvelius jau šventiškai išpuoštoje mokykloje, patys pasipuošę tautiniais drabužiais. Šis susirinkimas ne eilinis – skirtas Tarmių metams paminėti. Direktorė, apžvelgusi pirmojo trimestro rezultatus, ilgai nekalbėjo, pakvietė į renginėlį „Tarmėška šneko – baguots eso“. Gražia Žemaitiška šnekta renginio vedėjos kvietė pasirodyti didelį būrį moksleivių. Mažieji šoko, dainavo, vyresni minė mįsles, pasakojo įvairiausius nutikimus, pasakojimus, uždavinėjo klausimus su žemaitiškais žodžiais, grojo vaikų etnografinė kapela, vadovaujama Kęstučio Šiaulio. Tėveliai su malonumu klausėsi savo vaikų, stebėjosi mokytojų išmone, kad surinko tokią gausą žemaitiškų dainų, pasakojimų, išgirdo seniai pamirštų, o kitiems ir negirdėtų žodžių.

Mokiniai dainuoja žemaitiškai. Autorės nuotr.

Kaip ir dera po renginio, visi dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti tradiciniais žemaitiškais patiekalais. Mokyklos koridoriuje tėvelių akį traukė ir įdomūs darbeliai, padaryti iš antrinių žaliavų.
Įvyko šaunus ir įsimintinas susirinkimas, palikęs didelį ir malonų įspūdį tėveliams, vaikams, priminęs, kad nereikia gėdytis kalbėti savo gimtąja kalba – tarme.
Žemaitiška šnekta gyvuos tol, kol žmonės ja gyvai bendraus.
Valda MURAVJOVIENĖ
Ukrinų pagrindinės mokyklos Tėvų komiteto pirmininkė

Tradiciniais žemaitiškais valgiais nukrautas stalas laukia... Autorės nuotr.

Antrinių žaliavų dirbinukų gaminiai. Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto