***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Antrokėliai šventė „Žvirblio vestuves“

Šventės akimirkos. Nuotrauka iš asmeninio albumo

Antradienį Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos antrokai sukvietė visus – didelius ir mažus, jaunus ir senus – į spektaklį „Žvirblio vestuvės“.

Paminėta Šeimos šventė

Jaunus – pašokinėti, padainuoti, senus – patrepsėti, mažus – po suolus palipinėti, su mamom pasėdėti, muzikantus – pagroti, o visus kitus pasivaišinti ir paploti. Šitaip netradiciškai buvo kviesta paminėti Šeimos šventę.
Kadangi dauguma antrokų yra etnokultūros būrelio „Žemaitukai“ nariai, todėl  šventei buvo pasirinktas vaidinimas lietuvių liaudies kūrybos motyvais.
Dažnai lietuvių liaudies tautosakoje vargšas žvirblelis – pats nelaimingiausias veikėjas. Niekuo dėtą jį nušauna, užplumpina, nupurtina, vėliau čirškina, troškina ir t. t.

Dalyvavo mįslių minimo varžytuvėse

„Žvirblio vestuves“ pradėjo skambi daina, sukvietusi visus į būrį – linksmintis, dainuoti, groti. Žvirblis, neilgai besiblaškęs, į žmonas sau išsirinko gražią, protingą ir išmintingą pelėdą. Šarka vis smalsiai aplink „jaunuosius“ suko ratus, o visi kiti šventės dalyviai vis nevengė apkalbėti žvirblį.
Į vaidinimą įsipynė lietuvių liaudies dainelės, patarlės, pasakojimai, žaidimai, pajuokavimai apie žvirblelį. Šventės svečiai turėjo galimybę pasivaržyti mįslių minimo varžytuvėse, o atspėjusių laukė saldus prizas.
Smagu buvo matyti iš laimės žibančias vaikų akis ir norą, kad tik mįslę įmintų jų mama…Ir jei ne įšokęs į sceną aštrianagis katinas, dar ilgai visi būtų puikavęsi kaip žvirbliai žabuose…

Bernadeta Jarmoškienė
Židikų M. Pečkauskaitės vidurinės mokyklos
pradinių klasių mokytoja

Šventės akimirkos. Nuotrauka iš asmeninio albumo

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto