*** SKAITYTOJO NAUJIENA*** Židikuose rinkosi jaunieji aktoriai

„Ir štai aš pelenas ir dulkė, tarp pelenų ir dulkių vaikščiojanti, jaučiu savyje amžinybę ir begalę…“ Marija Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana

Jausti gyvenimo tėkmę, savyje atskleisti sielos jėgą, aprėpti begalinį pasaulio grožį ir sugauti akimirką… Ilgėtis amžinybės. Įprasminti savo buvimą čia, nes „viskas čia, žemėje, tik sapnas“. Sapnas – amžinybės link…
Amžinybės paslaptis – kūryboje. Tai galimybė pažvelgti į žmogaus sielą, nes ištartas ar parašytas žodis, judesys, muzikos garsas – lyg ženklas ar užuomina, žingsnis pažinimo link.

Kiekvieno kolektyvo vadovas turėjo galimybę išgirsi ne vieną patarimą iš lektoriaus Martyno Januškos. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Tęsia panos Marijos pradėtą tradiciją

Savaitgalį Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėje mokykloje vyko Žemaitijos regiono mokyklų teatrų festivalis „Gyvieji paveikslai“, skirtas rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos 135-osioms gimimo metinėms paminėti, rašytojos, pedagogės, labdarės darbams įprasminti, panos Marijos pradėtai tradicijai – rengti lietuviškuosius vakarus, kurių svarbiausioji dalis buvo „Gyvaisiais paveikslais“ vadinami vaidinimai, tęsti.
Teatras – galimybė sujungti žodį, judesį, muziką ir kalbėti apie tai, kas labiausiai rūpi, kas ir skaudina, ir džiugina, kalbėti apie gėrį, grožį, meilę, tiesą – gyvenimo vertybes, kurias visur ir visiems siekė skiepyti rašytoja Marija Pečkauskaitė, nes svarbiausia yra „pažinti žmones ir neniekinti jų, rasti kelią į širdis“…
Teatrų festivalyje „Gyvieji paveikslai“ kelio į žiūrovų širdis ieškojo Mažeikių Sodų vidurinės mokyklos kolektyvas, Kelmės r. Užvenčio Šatrijos Raganos, Sedos Vytauto Mačernio gimnazijų, Lenkijos Simono Konarskio mokyklų komplekso, Mažeikių V. Klovos muzikos ir Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklų moksleivių teatrai.

Spektakliai – įvairios temos

Gėris ir švelnumas sklandė Mažeikių Sodų vidurinės mokyklos muzikiniame vaidinime „Švelnukų šalyje“ (kolektyvo vadovė M. Jutkuvienė).
Žavėjo mažųjų aktoriukų nuoširdumas ir gebėjimas įsikūnyti į skruzdėlyčių vaidmenis Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos kolektyvo vaidinime „Baltoji skruzdėlytė“ (vadovė O. Granickienė).
Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos kolektyvas (vadovė L. Rojutė) žiūrovų teismui pateikė net du spektakliukus.
Visiems buvo įdomu kartu su Julija keliauti jos sapnais ir atsakyti į klausimą: ar gali kartu sugyventi ir vienas kitu džiaugtis „apvalus“, „kampuotas“ ar „atvirkščias“ žmogus? Profesionalumu džiugino Mažeikių V. Klovos muzikos mokyklos kolektyvas (vadovė A. Lementauskienė). Jie parodė spektaklį „Žvėris“ pagal W. Golding „Musių valdovas“.
Įdomi buvo mūsų svečių iš Lenkijos (kolektyvo vadovė A. Zdanis) sceninio vaizdelio „Meistro rankos prisilietimas“ idėja: muzikos instrumentus galėjo prakalbinti tik tas, kas turėjo „raktą“ ir galėjo atrakinti muzikinio pasaulio duris.
Festivalio šeimininkai – Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos jaunieji aktoriai (vadovė R. Simutienė) – pagal J. Grušo dramą pasakojo apie šiuolaikinio jaunimo gyvenimą: neramų, kupiną pagundų, netikrumo ir pavojų. Į realybę veržiasi virtuali erdvė, nebeaišku, kur meilė, o kur tik velnio siųsta iliuzija…

Kolektyvų vadovai sulaukė patarimų

Festivalio dalyvių pasirodymus aptarė Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos lietuvių kalbos mokytojas ekspertas ir teatro mokytojas metodininkas Martynas Januška.
Jis pasidžiaugė vaidinimų įvairumu, temų, keliamų problemų aktualumu, režisūriniais sprendimais, išsakė pastebėjimus apie spektaklius.
Kiekvieno kolektyvo vadovas turėjo galimybę išgirsi ne vieną patarimą iš autoritetingo lektoriaus. Anot gerbiamo M. Januškos, svarbu niekada nenuleisti rankų ir tikėti darbo sėkme.
Teatrų festivalį vainikavo padėkos, dovanos ir didelis tortas, kuriuo vaišinosi visi dalyviai.
Rašytojos Marijos Pečkauskaitės „Gyvieji paveikslai“ Židikuose gyvi, kaip ir gyvenimo vizija: „kilti ir kelti, dulkių pasauly, veikliai tarnauti didžiai idėjai iki mirties“.

Rūta SIMUTIENĖ
Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja 

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

One Reply to “*** SKAITYTOJO NAUJIENA*** Židikuose rinkosi jaunieji aktoriai”

  1. Renginiai, renginiai, renginiai parašė:

    Ir dar kartelį: renginiai, renginiai, renginiai.Oba!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto