Skatinama verstis mėsine gyvulininkyste

Mėsinių gyvulių laikytojams bus mokamos diferencijuotos tiesioginės išmokos pagal laikomų valdoje gyvulių skaičių. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mūsų rajono gyvulių augintojus pasieks šiek tiek per 600 tūkstančių litų išmokų už mėsinius galvijus ir mėsines avis. Pagal Žemės ūkio ministerijos ir Europos Komisijos suderintą specialiąją paramos schemą, jos bus pradedamos mokėti nuo gruodžio mėnesio.

Atsiskaitys per penkis mėnesius

Mažeikių rajone per 330 gyvulių augintojų laiko beveik 870 mėsinių galvijų ir 600 mėsinių avių. Vien išmokų  už mėsinius galvijus bus išmokėta per 565 tūkstančius litų. Lietuvoje 2012 m. ir 2013 m. numatyta bendra paramos suma už mėsinius galvijus – 41,3 mln. Lt, už mėsines avis – 4,5 mln. Lt.
Išmokos bus mokamos nuo šių metų gruodžio 1 d. iki kitų metų balandžio 30 d.

Mokamos diferencijuotos išmokos

Žemės ūkio skyriaus vyresnioji specialistė Janina Veselienė informavo, kad išmokos skiriamos tik gyvulių laikytojams, kurie einamaisiais metais nuo balandžio 23 d. iki birželio 15 d. pateikė Nacionalinei mokėjimo agentūrai paraiškas gauti paramą už deklaruotus plotus.
Mėsinių gyvulių laikytojams bus mokamos diferencijuotos tiesioginės išmokos pagal laikomų valdoje gyvulių skaičių. Kuo mažesnis laikomų gyvulių skaičius, tuo išmoka už vieną gyvulį bus didesnė, t. y. už mėsinį galviją nuo 511 Lt iki 648 Lt, už mėsinę avį – nuo 38 Lt iki 67 Lt.
Taip norima paskatinti smulkiuosius ir pradedančiuosius verstis mėsine gyvulininkyste.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto