Skaudulys – netvarkingos viešosios erdvės

Mažeikiškius neramina tai, kad Meloratorių parke nepasirūpinama saugumu – baiminamasi, kad į neaptvertą tvenkinį gali įkristi vaikai. Autorės nuotrauka

Vasarai įgaunant pagreitį, mažeikiškiai pasigenda tvarkos mieste. Gyventojai piktinasi, kad prastai prižiūrimos viešosios erdvės, net nepjaunama žolė, kai kur daugiabučių kiemuose ji jau išaugo sulig juosmeniu.
Kaip didžiausia gėda ir skaudulys įvardijamas Melioratorių, žmonių vadinamas „varnų“, parkas. Sunkumų patiria ir seniūnijos, nespėjančios tvarkyti viešųjų erdvių, pjauti žolės. Negelbėja ir įsteigti papildomi etatai.
Rajono valdžios atstovai neneigia, kad yra bėdų, tačiau sako esantys bejėgiai prieš galiojančius įstatymus ir biurokratiją.

Gyventojai išsako nepasitenkinimą

Mažeikiškiai dėl netvarkos mieste apmaudą lieja socialiniuose tinkluose, skambina į redakciją. Jų teigimu, pasibaigus mokslo metams, vaikai sugužės į daugiabučių kiemus, o ten, kur tik pažvelgsi, – vien nepjauta žolė. Lilija, viena iš internete pasisakiusių mažeikiškių, miesto šeimininkus ragino: „Kuo skubiau nupjaukite žolę, nes greitai joje žaisime partizanus ir krauju maitinsime erkes.“
Kitas mažeikiškis, kreipdamasis į rajono valdžią, rašė: „O Ventos upės vingius apžiūrėjo? Tuos, kur buvo sudėta kažkiek pinigų (ne savų, o „biudžetinių“). „Miestas vingyje Ventos“, o žolė iki pusės vaiko, kurioje tykoja erkės.“
Situacija nepatenkinti gyventojai replikuoja, esą kam iš viso reikia investuoti į takus, apžvalgos aikšteles, jei jų prižiūrėti nėra kam. Mažeikiškiai rajono valdžią ragina pavyzdį imti ir iš kaimyninės Telšių rajono savivaldybės.

Nepasirūpinta saugumu?

Gyventojai kritikos negaili ir Melioratorių, žmonių vadinamu „varnų“, parkui. Jį baigia užkariauti varnos. Suoleliai čia, nors ir įrengti, tačiau yra nudergti laukinių paukščių.
Negana to, atšilus orams buvo visai nuardyta šiame parkelyje esančio tvenkinio tvora. Ją primena tik likę ir kyšantys strypai.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

19 Atsakymų į “Skaudulys – netvarkingos viešosios erdvės”

 1. Gyventoja parašė:

  Melioratorių parkelis tikrai apleistas, jei nėra galimybės aptverti tvenkinuko,tai užpilkite žemėmis, ir bus ramu, ir smarvės nebus, ir saugu bus.Gyvename netoli parkelio, bet į tą pusę su mažais vaikais negalime eiti, nes labai judrūs ir mėgsta vandenį, tai iki nelaimės vos akimirka. Na,o dėl varnų, ko gero irgi nėra noro, nes orūs Mažeikių ponai po tokias vietas nevaikšto ir jiems dzin tos varnos, atsirašinėjama ir tiek. Liūdna ir skaudu, dėl tokio valdžios požiūrio.

 2. Jovita parašė:

  Pirmieji komentarai tai grynai įsižeidusių biurokratų, o tiksliau vieno – to, kurio pareiga miesto tvarka rūpintis, bet kuris mieliau su gyventojais ir žiniasklaida „kapojasi“, sapalionės.:) Pasižiūrėkit tamsta „kukly“ iš šono į savo darbus ir bendravimo manierą, pirmiau. Aišku, pagyros gerai, fainai, bet reik pirmiau jas užsidirbt.

 3. gėda Mažeikių mero pavaduotoja parašė:

  paskelbia žmonėms baubą ,,biurokratija“ ir visi iš karto turi susiprasti ir tylėti. Palaukite,Valstybės tarnybos įstatyme tokios sąvokos net nėra .Yra valstybės tarnautojai ,kurie tarnauja valstybės ir žmonių interesams. Tad ,kai tai supras mero pavaduotoja, kt. jos bauginami ,,biurokratai“ ,tada žmonės pasitikės valdžia tiek vykdomąją, tiek įstatymų leidžiamąją. Beje, nero pavaduotoja berods taip pat yra ir tarybos narė,o tai yra įstatymų leidžiamoji valdžia. Kiek jinai yra balsavusi už priimtus ,,biurokratinius“ teisės aktus, kurie mažeikių gyventojams trukdo įgyvendinti teisėtus savo lūkesčius? Štai ir baisus žodis,,biurokratija“.Drebėkite kaimiečiai…

 4. ada parašė:

  dirbau ten pernai seniūnijone savaite, rodos ten pagindine beda skalda ir smeli po miesta vezioti, seniunas liepia uzsirasytio traktoristas nezino kur, ar kitu reikalu mieste nera,

 5. pritariu klausikui parašė:

  O ko seniūnijos mašinos darbo metu dažnai prie Senukų stovi. matom visi, neturi kas veikti po krautuves reikalus tvarkosi, atimti ir tegu vaiksto pesciom

 6. šep parašė:

  Būtų skaudulys, jei niekas nediskutuotų, čia yra gerai: sveika viešai pasibarti, nereikėtų dirvonus žemaičiui tyliai arti :)

 7. klausikas parašė:

  kažkam manau neblogus pinigus sumoka už sutvarkymą viešų erdvių ir pan. (gėlių kliombų), tai kodėl mazeikiškiai turėtu valstybinę žemę tvarkyt. o Santarvė nemato panosėje, kad Mažeikių m. seniūnas nuolat pietauti važiuoja namo su valdiška seniūnijos mašina, tik ją pastato prie bažnyčios. Kas čia per privilegijos?

  1. be vardo parašė:

   Įdomu, o tas seniūnas nuo seniūnijos negali pėsčias namo iki bažnyčios pareiti pietauti? Na nebent reikia važiuoti iki naujosios bažnyčios… Laikas seniūnijos darbuotojams pradėti judėti :) Sportas, judėjimas – sveikata!

 8. iš londono parašė:

  Gražus miestas Mažeikiai, smagu į gimtinę grįžti, tvarkinga, švaru. Pernai maloniai nustebino plaukiojančiu fontanu, šiemet šventėje galingais orkestrais, kokių ir vakaruose nelabai pamatysi. Jau nauji takai už Dailės mokyklos, Pavenčių g. nauja. O žolė ne visur pjaunama ir Londone, tik skveruose, gazonuose kur žmonės ilsisi. Šis laikraštis Santarve nelabai gali vadintis, tai tik gyventojų kiršinimas ir neapykantos skatinimas, kas masto nekreipia dėmesio.

 9. to hmm parašė:

  po balkonu, tai čia tavo namo teritorijoje pjauna, pati už tai butų ūkiui moki, pati ir žiūrėk čia ne miestą tvarkanti įmonė, čia tavo pijokai, rašinėji nežinodama

 10. Hmm parašė:

  Dėl žolės pjovimo šiemet tikrai netvarka. Atvažiuoja traktoriukas, nupjauna dalį teritorijos ir pasipusto ratus. Tada vos ne po 3 savaičių grįžta, nupjauna likusią pievos dalį. Ta anksčiau pjautoji dalis jau būna gerokai ataugusi ir iš toli labai durnas ir geras vaizdelis atrodo kai netolygiai viskas :D zonos aplink namus, balkonus, medžius irgi paliekamos nenupjautos. Ateina po mėnesio laiko kažkokie darbininkėliai, papjauna po vienu balkonu ir pradingsta, turbūt jiems pietų pertrauka ilgiau trunka, negu pats darbas ir reikia gramą pakilnot. Suprantu, karas ir kuro kainos sukilusios, bet vis tiek miestą tvarkanti įmonė labai apsileidusi šį kartą. Pernai buvo viskas geriau, pagal grafiką.

  1. Bardas parašė:

   Matyt, kad ima pavyzdį iš Vilniaus savivaldybės. Tai dabar vadinama tvariuoju šienavimu :) Pievos šienaujamos bus tik du kartus per vasarą… Leidžiama veistis ir daugintis vabaliukams ir ežiukams. O kad atrodo apleistas ir netvarkomas miestas ir kad žolėje veisiasi erkės, niekam nerūpi.

 11. Jauna mama parašė:

  Miestas tikrai gražėja. Gatvės tvarkomos, kiemai asfaltuojami, žolė pjaunama. Viskas juda, tik nereikia norėti visko iškart. Žmonėm ir patiems reiktų išeit ir pasiravėt po langais, pakelt šiukšlę ar perdažyt laiptinės duris. Būtumėt puikus pavyzdys jaunimui, kad pradėti reikia nuo savęs, o ne nuo nuolatinio nepasitenkinimo aplinka ir valdžia. Taip užauginsim bambančią ir nuolat iš kitų reikalaujančią, neentuziastingą kartą.

  1. Jo parašė:

   Valdziasnukių ir išplerusių savivaldybės storašiknių kartą, kuri ir dabar intensyviai darbuojasi į savo kišenę braukdami pinigus skirtus miesto tvarkymui

 12. Mano miestas parašė:

  Jei kiekvienas susitvarkytumėt savo kiemą, vietoj to, kad skundžiatės ir matote tik negatyvą, miestas tikrai dar labiau gražėtų. Pastaruoju metu Mažeikių viešosios erdvės tikrai sulaukia daug dėmesio ir gražėja akyse. Turbūt reikės paskambinti Santarvei ir informuoti :)

 13. Egidijus parašė:

  Mano akimis Mažeikiai tik gražėja. Geriau kiekvienas paklauskite savęs: ką aš padariau, kad mano aplinka būtų gražesnė ir tvarkingesnė ?

 14. vargas parašė:

  Vargas miestui, kurio gyventojai ir žiniasklaida patys ant savęs purvą pilą,- susitvarkykit patys, savo pastatą miesto centre, savo žolę kieme ir gaudykit varnas jei nepatinka ir tiek laiko turit.

 15. Mažeikietė parašė:

  Miesto erdvės gražėja: bijūnai žydi, šaligatviai tvarkomi (Ventos gatvėje jau pakeisti vienoje pusėje). Pasidžiaukim.
  Senamiestyje stovi vaiduoklis- privatus. O savininkui nei motais kad teršia vaizdą.

 16. kuklis parašė:

  santarve susitvarkyk miesto gėdą pastatą laisvės g. ir tada politikuok. Rašot tokius vėjus: aptverkit melioratorių prūdelį kur vandens iki juosmens, rašysit kad iššvaistė pinigus, toks didžulis juodpelkių tvenkinys neaptvertas, gyventojai moka butų ūkiui už kiemo sutvarkymą ir mat santarvei skundžiasi kad valdžia jiems kieme žolės nepjauna ir visiškas feikas kad reikia pavenčius palei upę šienauti, erkės puola, kada kas ten pjovė ar matėt, galėtumėt geresnių nesamonių sugalvoti, ir nors nesvaikit kad čia miestiečių mintys,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto