Skautai mažeikiškiams pristatė savo veiklą

„Žemynos“ draugovės skautai demonstravo įvairias išgyvenimo nekomfortiškomis sąlygomis gudrybes.

Šimto metų sukaktį šiemet pažymėję Mažeikių skautai Sodų parkelyje surengė skautiškos kasdienybės pristatymą ir kvietė visus prisijungti prie jų veiklos.

Surengė pristatymą

Mažeikiuose skautų draugovių struktūra keitėsi beveik kasmet, tačiau jų tikslai ir darbas išliko tie patys: rengtos išvykos, stovyklauta, organizuoti susitikimai su kitomis draugovėmis.
Po Nepriklausomybės paskelbimo Lietuvoje atkūrus skautų veiklą, nuo 1989 m. mažeikiškiai skautai veikė Lietuvos skautų sąjungos sudėtyje, o nuo 1991 metų kovo jie įsiliejo į Žemaitijos skautų organizaciją (ŽSO), kuri įregistruota kaip savarankiškas juridinis vienetas.

Šiuo metu Mažeikių „Žemynos“ skautų draugovė vienija apie 40 mažeikiškių skautų nuo dešimties metų amžiaus. Draugovės nariai mažeikiškiams surengė savo veiklos pristatymą.

„Gal pasirinkome netinkamą datą, nes tądien mieste vyko Gatvės muzikos diena, todėl sulaukėme ne itin gausaus būrio susidomėjusių vaikų. O parodyti tikrai turėjome ką: buvo stendas, kuriame – vaizdai iš mūsų rengiamų stovyklų, kūrėme skautišką laužą, virėme ant jo arbatą, norinčius mokėme, kaip su skeltuvu užkurti ugnį, pademonstravome, koks yra skautiškos kuprinės turinys, surengėme kelis judriuosius žaidimus“, – apie renginį pasakojo „Žemynos“ draugininkas, skautas vytis Viktoras Jakimavičius.

Laukia ne vienas išmėginimas

Oficialiai skautu galima tapti nuo aštuonerių metų amžiaus, o kitokio amžiaus limito nėra. Skautų veiklą įvardija jų šūkis apie tarnystę: „Dievui, Tėvynei, artimui“.
Mažeikių „Žemynos“ draugovė turi kabinetą buvusiame „Oruvos“ administraciniame pastate, visi kontaktai norintiesiems prisijungti prie skautų veiklos yra paskelbti Žemaitijos skautų organizacijos interneto puslapyje.

Pasak V. Jakimavičiaus, visi norintieji išbandyti skautišką veiklą jau šį šeštadienį kviečiami į pėsčiųjų žygį – žygeiviai renkasi prie senųjų miesto kapinių esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, po to žygiuos į Milius prie čia esančio partizanų bunkerio.

„Vien iš mūsų draugovės dalyvaus daugiau nei 20 skautų. Tik žygiavimu neapsiribosime – prie bunkerio priminsime partizaninio judėjimo istoriją, žygio metu atliksime keletą skautiškų užduočių, gaminsime maistą ant laužo. Jaunesnieji žygio dalyviai galės grįžti į Mažeikius transportu, o vyresnieji atgalios grįš žygiuodami“, – kalbėjo draugininkas.

Birželio pradžioje vyks trijų dienų draugovės stovyklėlė Renave, tačiau čia jau bus kviečiami dalyvauti pažengę skautiškoje veikloje. Joje bus daugiau laisvės, gyvenimiškos sąlygos – spartietiškos, o ir stovyklėlės tikslas – ištraukti žmones iš komforto zonos.
Renginių Žemaitijos skautams netrūks ir ateityje: birželio pabaigoje jaunesniųjų skautų laukia stovykla „Vilkas džiunglėse“, liepos pabaigoje – stovykla „Skautas gamtoje“, rugpjūčio viduryje – pėsčiųjų žygis Mažeikiai–Pakutuvėnai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto