Skautai žygiavo Ventos pakrantėmis

Pakeliui partizanų bunkerio link teko įveikti ne vieną gamtinę kliūtį.

Po savo veiklos mažeikiškiams pristatymo Žemaitijos skautų organizacijos Mažeikių „Žemynos“ skautų draugovė surengė dešimties kilometrų pėsčiųjų žygį Ventos pakrantėmis iš Mažeikių į Milius prie čia esančio pokario partizanų bunkerio.

„Dar prieš žygį jo dalyviams rekomendavome tinkamai pasiruošti – su savimi pasiimti ir kelis obuolius, ir hematogeno, ir vandens, ir indą valgymui bei kitas smulkmenas. Džiugu, kad visi dalyviai, kurių amžius buvo nuo 7-erių iki 23-ejų metų, žygį sėkmingai įveikė. Tarp jų – ir trys paaugliai, kurie pirmą kartą norėjo įsitikinti, kas yra skautai“, – įspūdžiais dalijosi draugovės draugininkas, skautas vytis Viktoras Jakimavičius.
Anot draugininko, lengva nebuvo, diena pasitaikė karšta, žygio reljefas – kalniukai, pakalnės, kai kur teko brautis pro brūzgynus, tačiau visų įspūdžiai – patys geriausi.

Laukymėje žygeiviai ir mėgavosi plovu, ir mokėsi kurti laužą.

Žygio metu ne tik keliauta: apžiūrėtas partizanų bunkeris, papasakota jo istorija, laukymėje virtas plovas, rišti Vyčio kryžiai, kurie simboliškai palikti prie bunkerio. Patys jauniausieji po penkių valandų namo grįžo su tėveliais automobiliais, o nemažas būrys atgal taip pat keliavo pėsčiomis.

„Po dviejų savaičių draugovė rengia trijų dienų skautų stovyklą Renave, pakvietėme joje dalyvauti ir Kretingos skautus. Čia veiklos netrūks – mokysimės tiesti tentus, kurti laužus bei tobulinsime kitus skautų įgūdžius“, – informavo V. Jakimavičius.
Nuotr. iš draugovės archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto