Skelbiamos ir užuomaršų paieškos

Pernai Mažeikių rajono policijos komisariate pradėta dvidešimt ikiteisminių tyrimų dėl rajono gyventojų paieškos, devyniolika iš jų baigėsi sėkmingai: pražuvėliai buvo rasti arba nustatytos jų buvimo vietos.

Moteris dar neatsirado

Birutė KONČIENĖ

Paieškos pradedamos, kai artimieji policiją informuoja apie rajone dingusius arba išvykusius į užsienį dirbti ir nebepranešančius apie savo buvimo vietą asmenis.
Pernai viena dingusioji rasta nuskendusi. Vis dar tebeieškoma 48-erių metų Ventos gatvės gyventojos Birutės Končienės (žr. nuotr.), kuri paskutinį kartą buvo pastebėta liepos penktąją, kai buvo išleista iš Mažeikių ligoninės priėmimo skyriaus.

Ieškomas jau dešimt metų

Panašus paieškų skaičius mūsų rajono Policijos komisariate užfiksuojamas ne vienerius metus.  Užpernai buvo paskelbta 21 mažeikiškio paieška, rasta 19 žmonių, vieno iš jų tik kūnas. 2009 metais skelbta tiek pat paieškų, surasta ar nustatytos dvidešimties dingusiųjų buvimo vietos, penki rasti mirę. 2008 metais ieškota šešiolikos dingusiųjų. Visi rasti, iš jų šešių – tik kūnai.
Pasak policijos komisariato tyrėjų, pateikiami kiekvienų metų pradžios duomenys. Dabar visi dingusieji yra atsiradę, ieškomas tik nuo 2001 metų iš namų išėjęs ir dingęs be žinios Helmutas Suna.
2009 metais sąrašuose dar buvo trys mažeikiškiai, kurie dingo 2002 ir 2003 metais. Tačiau teisiniai procesai dėl jų dingimo baigti, nes visi jie pripažinti mirusiais.

Pražuvėlis parėjo pats

Šiais metais jau buvo pradėta viena paieškos byla: sausio ketvirtosios vakarą iš namų Žemalėje išėjo 34-erių metų vietos gyventojas ir į namus negrįžo. Jau kitą dieną apie tai buvo pranešta policijos pareigūnams. Artimiesiems nerimą kėlė tai, kad vyriškis serga epilepsija.
Jau tą pačią dieną paieškos byla buvo nutraukta: pražuvėlis gyvas ir sveikas grįžo į namus. Paaiškinime pareigūnams jis teigė, kad buvo išėjęs iš kaimo ir su draugais išgėrė.

Slepiasi nuo atsakomybės

Policijos pareigūnai ragina gyventojus, prieš kreipiantis į policiją dėl dingimo, atsižvelgti į žmogaus gyvenimo būdą, paskambinti jo draugams ir tik įsitikinus, kad jis yra dingęs, kreiptis į policiją. Ikiteisminis tyrimas dėl žmogaus paieškos pradedamas, vos gavus pranešimą apie jo dingimą. Operatyvus pranešimas didele dalimi prisideda prie sėkmingos paieškos baigties.
Rajono Policijos komisariate pernai buvo paskelbtos 58 pasislėpusių įtariamųjų nusikaltimais, teisiamųjų, nuteistųjų bei kaltinamųjų rajono gyventojų paieškos, keturiasdešimt jų rasta. Iš viso pernai buvo ieškomi 96 pasislėpę asmenys, surasta šešiasdešimt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto