Skiriama parama už papildomą bičių maitinimą

Nuo šio trečiadieno jau renkamos paraiškos papildomam bičių maitinimui. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo šio trečiadieno jau renkamos paraiškos papildomam bičių maitinimui. Praėjusiais metais parama, kompensuojant dalį išlaidų, pasinaudojo 106 rajono bitininkai, laikantys šiek tiek per tris tūkstančius bičių šeimų.

Būtina atnaujinti duomenis

Žemės ūkio skyriaus vyresnioji specialistė Gražina Žukauskienė informavo, kad papildomam bičių maitinimui paraiškos bus renkamos nuo rugpjūčio 3 iki rugsėjo 15 d. (įskaitytinai).
Bičių laikytojas, norėdamas gauti paramą už papildomą bičių maitinimą (įprastinį cukrų, ekologišką cukrų, cukraus sirupą), turi kreiptis į Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybą ir atnaujinti duomenis apie turimą bičių šeimų skaičių ir atvykti į Žemės ūkio skyrių (208 kab.).
Bitininkas turi pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, išlaidų įrodymo dokumentus, banko sąskaitą.
Tinkami yra ir užsienio valstybėse pirkto cukraus dokumentai, kvitai ir sąskaitos. Vertimo į lietuvių kalbą nereikia. Bus konvertuojama pagal Lietuvos banko oficialų valiutos kursą.
Paraišką užpildo ir pirkimo dokumentus sutikrina specialistė. Paraišką gali pateikti bitininkas, turintis ir vieną bičių šeimą.
Bičių laikytojams iš dalies atlyginamos išlaidos, tiesiogiai susijusios su papildomu bičių maitinimu,
bet ne daugiau kaip 20 Lt už bičių šeimą arba ne daugiau kaip 40 Lt už ekologinės gamybos ūkio sertifikuotą bičių šeimą.
Praėjusiais metais už vieną bičių šeimą buvo mokama 14,63 Lt.

Reikalavimai paramai gauti

Paramai gauti bičių laikytojas turi būti įsiregistravęs Žemės ūkio ir kaimo verslo registre žemės ūkio valdos valdytoju arba jungtinės veiklos partneriu. Jei ūkis ekologinis, bičių laikytojas Žemės ūkio skyriaus darbuotojui turi pateikti sertifikavimo institucijos išduotą sertifikatą.
Cukrus ar sirupas turi būti įsigytas einamaisiais metais iki paramos paraiškos pateikimo dienos (įskaitytinai).
Bičių laikytojui parama negali būti teikiama, jei jis ar jo sutuoktinis yra patvirtintas paramos gavėju pagal Kaimo plėtros 2004–2006 ir 2007–2013 metų plano priemonę „Ankstyvo pasitraukimo iš prekinės žemės ūkio gamybos rėmimas“.
Patikros vietoje metu paramos gavėjas privalo leisti Nacionalinės mokėjimo agentūros Kontrolės departamento ar kitiems kompetentingiems darbuotojams atlikti patikrą ir pateikti cukraus įsigijimo dokumentus.

One Reply to “Skiriama parama už papildomą bičių maitinimą”

  1. gintautas parašė:

    Man bitė skaudžiai įkando į pimpaliuką, todėl jų nemėgstu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto