Skubiai griežtinama prekybos paukščiais kontrolė

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad dar savaitgalį sugriežtinta prekybos gyvais paukščiais vietų kontrolė: atliekama prekybos vietų, kuriose parduodami gyvi paukščiai, kontrolė, vykdomi budėjimai pasienio postuose, atliekamas transporto priemonių tikrinimas, ar nėra įvežami paukščiai be tam reikalingų įsigijimo ir veterinarinių dokumentų, tikrinama informacija apie galimai vykdomą nelegalią prekybą gyvais paukščiais tam neskirtose vietose.
Tarnybos Telšių departamento Mažeikių skyriaus vadovas Vaidotas Sungaila ragina ir rajono gyventojus, perkančius paukščius, būti budriais.

Būtina pranešti

V. Sungaila „Santarvei“ sakė, kad prekybos paukščiais kontrolė griežtinama reaguojant į situaciją. Pastaruoju metu šalyje daugėja pranešimų apie nugaišusius savo reikmėms laikytus paukščius. Šiuo metu VMVT yra gavusi beveik dvidešimt pranešimų, kad staiga gaišti pradėjo tiek naujai įsigyti, tiek ir anksčiau laikyti kartu su įsigytais paukščiai. Daugiausia tokių atvejų išsiaiškinta Vilniaus rajono savivaldybėje.
Nors mūsų rajone paukštynų nėra, gyventojai paukščius laiko savo reikmėms, tačiau V. Sungaila ragina visus būti atsakingus ir pranešti apie kiekvieną naminių paukščių gaišimo atvejį, siekiant užkirsti tolimesnį ligos plitimą.
Pranešti veterinarijos gydytojams ar tarnybai nemokamu telefonu 8 800 40 403 labai svarbu pastebėjus neįprastą padidėjusį naminių paukščių gaišimą, netipinę laikomų paukščių elgseną – jiems nustojus lesti, gerti, pasireiškus apatijai, atsiradus barzdelių ar kitokių odos pakitimų.

Nustatyti reikalavimai

V. Sungaila pabrėžė: užkratą į savo namų ūkį galima atsinešti ir iš prekiautojų įsigyjant paukščių jauniklių. Todėl primena, kad paukščius reikėtų pirkti iš patikimų prekiautojų – tik turinčių atitinkamus leidimus asmenų ir paukštininkystės ūkių.
„Visi paukščių prekiautojai turi būti įregistravę savo veiklą, turėti paukščių įsigijimą ir kilmę patvirtinančius dokumentus bei užtikrinti tinkamas jų transportavimo ir laikymo sąlygas. Prekiauti galima tik tose miestų, miestelių, kaimų turgavietėse ar kitose vietose, kurios yra suderintos su savivaldybėmis ar seniūnijomis“, – apie reikalavimus informavo pašnekovas.
V. Sungaila pridūrė: jų laikytis privaloma, kad būtų galima atsekti užsikrėtimo liga aplinkybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto