Skuodiškiai pristatė žemaitišką interneto svetainę

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ketvirtadienio pavakarę Viešojoje bibliotekoje lankėsi grupė Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos specialistų, pristačiusių jų įgyvendinamą projektą „Žemaičių kalba – 24/7“ ir jo metu sukurtą interneto svetainę  www.zemaiciukalba.lt.

Interneto svetainė zemaiciukalba.lt turėtų sudominti visus, kurie yra neabejingi žemaičių kalbai: čia pateikiama informacija apie žemaičių kalbos rašybą, pristatomi edukaciniai žaidimai, žemaitiškai kuriantys rašytojai ir poetai.
Projekto pristatymo vedėja – Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė Gražina Daukantienė vieną po kito papasakoti apie projektą kvietė savo kolegas: bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Renata Griciūtė pristatė projektą ir jo metu atliktus darbus, vyresnioji bibliotekininkė Aušra Tiškienė išsamiai papasakojo, kaip naudotis jų sukurta interneto svetaine, laikraščio „Mūsų žodis“ redaktorė Dalia Zabitienė kalbėjo apie žemaičių kalbą, tarmes ir jų ypatybes, supažindino su žemaičių kalbos rašyba.
Savo žemaitišką kūrybą skaitė svečiai – skuodiškiai Donatas Žvaginis ir D. Zabitienė, o mažeikiškė literatė ir dainų atlikėja Janina Butnorienė ne tik perskaitė žemaitišką eilėraštį, bet ir padainavo šia tarme sukurtą savos kūrybos dainą.
Žemaitiškomis dainomis vakarą pradėjo ir užbaigė Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos moksleivė Živilė Mackevičiūtė.

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto